حجم سنگین ترافیک در محور ورودی‌ گیلان/ ورود ۹۵۰۰۰ خودرو به استان از صبح روز گذشته

چرا گیلان اینقدر پیر شده؟/ فریادهای خشمگین طلاق،جای خنده کودکان نشسته چرا گیلان اینقدر پیر شده؟/ فریادهای خشمگین طلاق،جای خنده کودکان نشسته

شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: آغاز عملیات اجرایی ارتقاء و توسعه شبکه ارتباطات زیرساخت

رونمایی از گفتمان جدید در انتخابات مجلس /نه اصولگرا و اصلاح طلبیم نه مستقل و اعتدالی

دل تنگ راه اربعین

دکتر اسحق جمال امیدی در حاشیه درخشش شرکت یمان خزر در هفتمین همایش ملی کیفیت و دریافت بالاترین سطح تندیس زرین کیفیت کشوری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان: تاکنون هیچ بیماری ناشی از پشه آئدس در استان شناسایی نشده است

همایش تجلیل از خبرنگاران حوزه ورزش و جوانان گیلان

تجلیل هلدینگ آرش (برادران تقی پور ) از خبرنگاران

استقبال کم نظیر مردم از اولین جشنواره بلوش (تمشک جنگلی) در سیاهکل

جشنواره چای با حضور سالار عقیلی و ناصر وحدتی در جزیره استخر لاهیجان برگزار می شود

از مدیر عامل کارخانه سیمان به عنوان کارفرمای برتر و مدیر واحد نمونه کارخانجات استان گیلان تجلیل به عمل امد

کد خبر: 21132 | تاریخ انتشار: 11:33:41 - یکشنبه 12 فوریه 2023 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

فرخی میکال با انتقاد از کُند بودن روند ساخت مسکن در کشور: گرانی اجاره بها داد مردم را در آورده است / لاهیجان و سیاهکل هنوز مشکل تامین زمین دارند

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با انتقاد از کُند بودن روند ساخت مسکن در کشور گفت: امروز نه تنها اقشار کم درآمد بلکه طبقه متوسط جامعه نیز با چالش جدی برای تامین سرپناه مواجه هستند.

کاشف خبر / به نقل از خانه ملت ،رسول فرخی میکال در گفت و گو با خانه ملت، به وضعیت اجرای قانون جهش تولید مسکن اشاره کرد و گفت: یکی از وعده‌های بسیار مهم دولت سیزدهم اجرای «قانون جهش تولید مسکن» و ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی بود که امیدهای بسیاری را در میان مردم ایجاد کرد. اما متاسفانه به دلیل‌عدم همکاری بانک‌ها و ناهماهنگی در بدنه دولت و دستگاه‌های اجرایی سرعت پیشرفت کار کُند و با موانعی رو برو شده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه یکی از چالش‌های اساسی طرح نهضت ملی مسکن تامین زمین و پرداخت تسهیلات بانکی است عنوان کرد: بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی دارای زمین مانند منابع طبیعی و اوقاف همکاری مناسبی با وزارت راه و شهرسازی ندارند. از این رو رئیس جمهور باید با ایجاد هم افزایی، دستگاه‌ها را به میدان آورده و ملزم به اجرای قانون کند چرا که طبق قانون جهش تولید مسکن دستگاه‌هایی اجرایی مکلفند اراضی تحت مالکیت خود را به درخواست وزارت راه و شهرسازی برای ساخت واحدهای مسکونی در اختیار این وزارت خانه قرار دهند.
این نماینده مردم در مجلس عنوان کرد: در حوزه انتخابیه بنده (لاهیجان و سیاهکل) کماکان با گذشت بیش از یک سال و نیم از اجرای قانون با مشکل تامین زمین برای ساخت خانه‌های طرح نهضت ملی مسکن مواجه هستیم و این موضوع را بارها به مسئولان مربوطه تذکر داده و پیگیری کردیم. مردم دائما به ما مراجعه کرده و به حق پیگیر اجرای طرح مذکور هستند.

فرخی میکال با تاکید بر اینکه به دلیل‌عدم ساخت مسکن در سال‌های گذشته و برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در بازار ملک، با رشد فزاینده و سرسام‌آور اجاره بها مواجه هستیم، تصریح کرد: گرانی کرایه خانه داد مردم را در آورده است. امروز نه تنها اقشار کم درآمد و وضعیف بلکه طبقه متوسط جامعه نیز با چالش جدی برای تامین سرپناه مواجه هستند. برای برون رفت از مشکلات، رئیس جمهور باید مسئولان را وارد میدان کرده و با ایجاد هماهنگی وعده ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی را محقق کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار