آنچه از میراث‌بانان نمی‌دانیم!

اختلاف خانوادگی در تالش منجر به قتل شد

پیش بینی بکار گیری بیش از ۱۰۰۰ زندانی در زندان های گیلان

دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرستان لاهیجان با نقاش و معمار برجسته لاهیجی

نشست هم اندیشی بررسی کمک به خانواده های زندانیان با اولویت اشتغال معیشت با مشارکت سازمان بسیج حقوقدانان در زندان ضیابر

اولین نشست هماهنگی جشنواره رسم جوانمردی برگزار شد

تعارض منافع، خط قرمز نظام سلامت گیلان است/ عملکرد مسئولان بهداشت و درمان باید قابل‌اندازه‌گیری باشد

رگبار‌های بهاری در گیلان تا اواسط این هفته

وزرا ضعیفند و استانداران در باغ نیستند / عملکرد وزیر کار ضعیف است، اما به او رای مثبت دادم!

تهران و گیلان، پیرترین استان های کشور

نیم میلیون خودرو تعطیلات فطر وارد استان گیلان شدند

خرید تضمینی بیش از ۱۴ هزار تن برگ سبز چای

کد خبر: 15478 | تاریخ انتشار: 0:19:03 - پنج‌شنبه 14 آوریل 2022 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

رئیس سازمان زندان ها ؛ هدف ما به حداقل رساندن بیکاری مددجویان است/ اشتغال پایدار در زندان‌ها تأثیر مستقیم در بازاجتماعی‌شدن زندانیان دارد

دکتر غلامعلی محمدی در نشست هم‌اندیشی تدوین راهکارهای اشتغال‌زایی در زندان‌ها گفت: موضوع اصلاح و تربیت زندانیان ماموریت اصلی ماست. بنابراین علاوه بر اقدامات فرهنگی باید شاهد اشتغال پایدار در زندان‌ها باشیم که خود تاثیر مستقیم در بازسازگاری مددجویان دارد و موجب کاهش نرخ بازگشت مجدد به زندان می‌شود.

کاشف خبر / به نقل  پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، اولین نشست از سلسه‌نشست‌های تخصصی پیرامون توسعه اشتغال در زندان‌ها در راستای تحقق سند تحول قضایی و تدوین راهکارهای لازم در امر اشتغال و حرفه‌آموزی زندانیان که قرار است در قالب طرح «بامداد» به انجام برسد، با حضور رئیس سازمان زندان‌ها و جمعی از مسئولین شامگاه امروز، ۲۴ فروردین در استان گیلان برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر غلامعلی محمدی با اشاره به جریان اشتغال‌زایی در زندان‌ها گفت: در سند تحول قضایی و برنامه تحولی قوه قضائیه، اشتغال و حرفه‌آموزی به طور جد مورد توجه است. ضمن اینکه موضوع اصلاح و تربیت زندانیان از مهمترین ماموریت‌های اصلی ماست. اعتقاد راسخ داریم که علاوه بر اقدامات فرهنگی باید شاهد اشتغال پایدار در زندان‌ها باشیم که خود تاثیر مستقیم در اجتماع‌پذیری و بازسازگاری اجتماعی مددجویان دارد و موجب پایین آمدن نرخ بازگشت مجدد به زندان می‌شود.

• تقدیر از اهتمام نمایندگان مجلس در کمک به اشتغال زندان‌ها

وی افزود: ایجاد اشتغال پایدار برای زندانی کمک به تأمین معیشت خود او و خانواده آنان است و موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی آنان هم می‌شود. بنابراین در صدد هستیم در سال جاری و مبتنی بر شعار سال، با استفاده از همه ظرفیت‌ها از جمله خیرین، تسهیلات بانکی، گروه‌های مردمی، بخش خصوصی و غیره این بخش را تقویت بخشیم.

رئیس سازمان زندان‌ها با تقدیر از نمایندگان مجلس بخاطر معافیت مالیاتی سرمایه‌گذاران بخش اشتغال در زندان‌ها تأکید داشت: جای تقدیر دارد که تسهیلات خوبی را در بودجه سال ۱۴۰۱ درنظر گرفته‌اند و برای اولین بار است کسانی که می‌خواهند در زندان‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند، سود حاصل از تولید آنان معاف از مالیات است و این اقدامی موثر و با اهمیت خواهد بود.

• امیدواریم بتوانیم بیکاری زندانیان را به حداقل برسانیم

وی همچنین با اشاره به انتخاب زندان‌های استان گیلان بعنوان پایلوت طراحی طرح اشتغال‌زایی گفت: استان گیلان به دلیل قابلیت‌های منحصری که دارد به عنوان استان نمونه در این طرح انتخاب شده و این برنامه را با همکاری معاونت راهبردی قوه قضائیه شکل داده و برای اولین بار اجرا خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم بیکاری زندانیان را به حداقل برسانیم. بنابراین درتلاشیم در این استان با ارتباط خوب زندان‌ها و مراجع قضایی، طرح را به شکل مناسب عملیاتی کنیم و به دیگر استان‌ها تسری دهیم.

گفتنی است؛ سازمان زندان‌ها به منظور اجرای سند تحول قضایی و رفع چالش‌های موجود، با انتخاب زندان‌های استان گیلان بعنوان پایلوت، در اولین گام و طی این نشست تخصصی با حضور مسئولان مختلف راهکارهای لازم را برای تحول زندان‌ها در امر «اشتغال مولد و پایدار» و همچنین «حرفه آموزی» زندانیان و خانواده آنان درقالب طرح «بامداد» (برنامه‌ریزی، اشتغال، مددجویان و دادگستری) مورد بررسی قرار داده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار