آسیب دیدن ۴۰۰۰ خانه از سیلاب آستارا

کاش رونالدو از ایران نرود!

در صورت تایید شورای نگهبان ؛ لایحه عفاف و حجاب برای سه سال به صورت آزمایشی اجرا می‌شود

گشت ارشاد به این دلیل شکست خورد و به ضدحجاب تبدیل شد

رئیسی در گفت‌وگو با ان‌بی‌سی آمریکا: ایران برای شنیدن صدای معترضان گوش شنوا دارد/ آمریکایی‌های زندانی سلامتند

چرا گیلان اینقدر پیر شده؟/ فریادهای خشمگین طلاق،جای خنده کودکان نشسته چرا گیلان اینقدر پیر شده؟/ فریادهای خشمگین طلاق،جای خنده کودکان نشسته

قاتل سریالی مجازی بازداشت شد

رونمایی از گفتمان جدید در انتخابات مجلس /نه اصولگرا و اصلاح طلبیم نه مستقل و اعتدالی

۲ عضو مجمع تشخیص و وزرای سابق در لیست کاندیداهای انتخابات مجلس /دو معاون روحانی هم آمدند /۴۵۷ ادواری در پیش‌ثبت‌نام انتخابات

کیهان؛ دولت سیزدهم ۶۰ هواپیما وارد کرده، اما مردم هرچه تلاش می کنند بلیت مشهد پیدا نمی کنند!

رمزگشایی از پروژه حذف اساتید از سوی آزاد ارمکی / ایرانیان زمانی که مرفه هستند انقلاب کرده، اما زمانی که فقیر می‌شوند، اصلاح می‌کنند

نگاه سیاست زده در یک آکادمی علمی؛ بنیاد نوبل دعوت خود از روسیه و ایران را پس گرفت!

کد خبر: 22321 | تاریخ انتشار: 14:39:49 - دوشنبه 10 آوریل 2023 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

هشدار سعید لیلاز درباره بلندشدن صدای اعتراض مردم/ جبران برخی خسارت‌های پاییز گذشته کار سختی است

تحلیلگر مسائل اقتصادی هشدار داد: مسئولان باید این نکته مهم را در نظر بگیرند که مردم ما قانع هستند و شرایط را درک می‌کنند اما اگر جامعه به این نتیجه برسد که عده‌ای خودی و عده‌ای غیرخودی هستند، بی‌شک صدای اعتراض‌شان را بلند خواهند کرد.

سعید لیلاز در گفت و گویی ، با بیان اینکه «هر چقدر فکر می‌کنم، هیچ اتفاق مثبتی در ۱۴۰۱ به ذهنم نمی رسد» اظهار داشت: ۱۴۰۱ سالِ پر آشوب و تلخی برای مردم بود. در واقع در سالی که گذشت، گرانی ها اوج گرفت، بی اعتمادی مردم بیشتر شدو … به همین دلیل از من درباره اینکه چه اتفاقی مثبتی سراغ دارم، سئوالی نپرسید. این تحلیلگر اقتصادی در ادامه گفت: ناآرامی هایی که در پی مرگ دلخراش مرحوم مهسا امینی امکان بروز و ظهور پیدا کردند، برای من بسیار_بسیار تلخ و غیرقابل هضم بود. در واقع این حادثه هم به لحاظ داخلی هزینه های گزافی ایجاد کرد و هم در بحث بین المللی. وی توضیح داد: البته هر دو طرف به رفتارهای رادیکال روی آوردند که این موجب شد، آشوب و بحران به طور جدی خودنمایی کند. به طوریکه ترمیم فضای کدر شده وقت و انرژی زیادی را از کشور خواهد گرفت.

لیلاز افزود: البته گروه هایی از تشدید شکاف بین مردم و مسئولین راضی بودند، برخی اقدامات هم به این شکاف کمک کرد مثلا اقداماتی نظیر برخورد و ممنوع الخروج کردن ورزشکاران و هنرمندان که التهاب در جامعه را بیشتر کرد.

وی تصریح کرد: متاًسفانه کار به جایی رسید که برخی از خسارت ها و هزینه ها غیرقابل جبران شدند و برای اصلاح شان کار بسیار سخت شده است. این استاد دانشگاه و تحلیلگر اقتصادی همچنین درباره سال جدید تصریح کرد: اگر مساله غیرقابل پیش بینی رخ ندهد، گمان می کنم بتوانیم سال جدید را با شرایط بهتری نسبت به سالی که تمام شد، تجربه کنیم و شرایط مان با رشد اقتصادی سه یا چهاردرصدی اندکی بهتر شود.

وی افزود: از نظر اجتماعی هم اگر عقلانیت در دستور کار قرار بگیرد، می توانیم اعتماد خدشه دار شده را برگردانیم که این مهم با خنثی کردن تحرکات گروه ها و چهره های رادیکال امکان پذیر خواهد بود.

سعید لیلاز در پایان به خبرنگار «اطلاعات آنلاین» گفت: ایران بعد از انقلاب اسلامی دشواری های زیادی را به چشم دیده است؛ از جنگ تحمیلی تا دوران دشوار سازندگی و … مسئولان باید این نکته مهم را در نظر بگیرند که مردم ما مردمانی قانع هستند و شرایط را هم درک می کنند اما اگر جامعه به این نتیجه برسد که عده ای خودی و عده ای غیرخودی هستند، بی شک صدای اعتراض‌شان را بلند خواهند کرد. پس لازم است، نظام حمکرانی رفتاری صحیح و صادقانه داشته باشد تا انسجام و اتحاد لازم محقق شود.

 

اطلاعات آنلاین

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار