بحران در راه شمال ایران / سه استان شمالی مورد هجوم غیربومی‌ها قرار گرفته‌اند

اقتصاد مردم دچار چالش‌ جدی است؛ «مردم به دندان‌پزشک مراجعه نمی‌کنند مگر مجبور شوند»/ بهترین راه جلوگیری از پوسیدگی و خرابی دندان‌ها

کاش رونالدو از ایران نرود!

نرخگذاری پودرهای شوینده توافقی شد/ حذف شوینده‌ها از جمع کالاهای اساسی؟/ گروه‌بندی جدید شوینده‌ها

یک اتفاق جدید درباره دستمزد کارگران/ افزایش دوباره حداقل حقوق کارگران چقدر جدی است؟

پرداخت بیش از ۸ میلیارد تومان دستمزد به زندانیان گیلانی در ۵ ماه ابتدای سال

پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر از مطالبات چایکاران شمال کشور

چرا با اینکه بازار خریدو فروش مسکن راکد است، اجاره خانه با تورم ۳۸درصدی روبروست؟

بررسی یک ادعا: دولت رئیسی ۲۰ میلیون شغل ایجاد کرد؟

تولید بیش از ۷۰ هزار تُن گوشت در گیلان

پروژه ی همچنان ناتمام تقاطع غیرهمسطح میدان گیل لاهیجان!

وزیر کار خبر داد؛ افزایش نرخ امید به زندگی طی چهار دهه گذشته/ دریافت سود و حقوق بیشتر از صندوق بازنشستگی تکمیلی

کد خبر: 21316 | تاریخ انتشار: 17:35:42 - پنج‌شنبه 16 فوریه 2023 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

فرخی میکال: قرارگاه کنترل قیمت بازار در استان‌ها تشکیل شود/ گرانی‌ها، سفره مردم را هر روز کوچک‌تر می‌کند

کاشف خبر / به نقل از  خانه ملت ، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: شیوه کنونی نظارت بر بازار، پاسخگو نبوده و روند فزاینده رشد قیمت‌ها متوقف نمی‌شود. از این رو ضمن کنترل نوسانات اقتصادی با برقراری تعادل در عرضه و تقاضا، پیشنهاد می‌شود قرارگاهی برای تنظیم بازار در استان‌ها ایجاد شود.

رسول فرخی میکال در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گرانی کالاهای اساسی گفت: در حال حاضر وضعیت گرانی اقلام اساسی مردم را با مشکلات متعددی مواجه کرده و سفره اقشار کم درآمد و و ضعیف جامعه را همواره کوچک و کوچک تر می‌کند.در این میان دستگاه‌های نظارتی باید با حساسیت بازار را نظارت کرده و اجازه افزایش قیمت غیر قانونی ندهند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه سازمان‌های نظارتی بر اساس وظایف خود بازار را رصد و تحت کنترل قرار می‌دهد ادامه داد: متاسفانه شیوه کنونی نظارت بر بازار، پاسخگو نبوده و روند فزاینده رشد قیمت‌ها متوقف نمی‌شود. از این رو ضمن کنترل نوسانات اقتصادی با برقراری تعادل در عرضه و تقاضا، پیشنهاد می‌شود قرارگاهی برای تنظیم بازار در استان‌ها ایجاد شود.

این نماینده مردم در مجلس افزود:  تمامی دستگاه‌های نظارتی و متولی کنترل بازار می‌توانند ذیل قرارگاه کنترل بازار قرار گرفته تا با یک فرماندهی واحد مانع جولان دلالان و سودگران اقتصادی شوند. اینکه سازمان‌‎ها به صورت جزیره‌ای به وظایف خود عمل کنند، بازار کنترل نشده و به اهدافمان نمی‌رسیم. لذا حتما باید قرارگاهی برای این مهم تشکیل و معاون رئیس جمهور نیز مسئولیت آن را بر عهده داشته باشد، در سایر استان‌ها نیز استانداران عهده دار قرارگاه‌ها باشند، با این روش بخش عمده از نوسانات کاذب بازار کنترل شد و مردم هم امیدوار می‌شوند که دولت عزم جدی برای حل مشکلات و کنترل قیمت ها دارد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار