اقتصاد مردم دچار چالش‌ جدی است؛ «مردم به دندان‌پزشک مراجعه نمی‌کنند مگر مجبور شوند»/ بهترین راه جلوگیری از پوسیدگی و خرابی دندان‌ها

کاش رونالدو از ایران نرود!

حجم سنگین ترافیک در محور ورودی‌ گیلان/ ورود ۹۵۰۰۰ خودرو به استان از صبح روز گذشته

نرخگذاری پودرهای شوینده توافقی شد/ حذف شوینده‌ها از جمع کالاهای اساسی؟/ گروه‌بندی جدید شوینده‌ها

یک اتفاق جدید درباره دستمزد کارگران/ افزایش دوباره حداقل حقوق کارگران چقدر جدی است؟

چرا گیلان اینقدر پیر شده؟/ فریادهای خشمگین طلاق،جای خنده کودکان نشسته چرا گیلان اینقدر پیر شده؟/ فریادهای خشمگین طلاق،جای خنده کودکان نشسته

شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: آغاز عملیات اجرایی ارتقاء و توسعه شبکه ارتباطات زیرساخت

پرداخت بیش از ۸ میلیارد تومان دستمزد به زندانیان گیلانی در ۵ ماه ابتدای سال

رونمایی از گفتمان جدید در انتخابات مجلس /نه اصولگرا و اصلاح طلبیم نه مستقل و اعتدالی

دل تنگ راه اربعین

پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر از مطالبات چایکاران شمال کشور

چرا با اینکه بازار خریدو فروش مسکن راکد است، اجاره خانه با تورم ۳۸درصدی روبروست؟

کد خبر: 20969 | تاریخ انتشار: 22:04:53 - دوشنبه 6 فوریه 2023 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

رئیس سازمان چای کشور خبر داد؛ پرداخت ۹۵ درصد از مطالبات چایکاران

رئیس سازمان چای کشور از پرداخت ۹۵ درصد از مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: امسال حدود ۱۱۷ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران استان‌های گیلان و مازندران خریداری شده است.

کاشف خبر / حبیب جهانساز ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: امسال حدود ۱۱۷ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران استان‌های گیلان و مازندران خریداری شده است.

وی با بیان اینکه ارزش اقتصادی برگ‌های خریداری شده از چایکاران ۹۴۹ میلیارد تومان است، افزود: از این مبلغ ۹۵ درصد از مطالبات چایکاران استان‌های گیلان و مازندران پرداخت شد.

جهانساز به خرید ۱۱۷ هزار تن برگ سبز از چایکاران گیلان و مازندران اشاره کرد و گفت: این مقدار از ابتدای اردیبهشت تا پایان مهر ۱۴۰۱ بوده است که با وجود مشکل کم آبی مدت خرید برگ سبز چای به دلیل افزایش تولید تمدید شده بود.

رئیس سازمان چای کشور یکی از راه‌های افزایش تولید برگ سبز چای را اصلاح شیب و جوانه سازی باغات چای عنوان کرد و افزود: با پرداخت ۴۸ میلیارد تومان تسهیلات به ۹ هزار نفر چایکار، ۶۰۰ هکتار از باغات چای گیلان و مازندران اصلاح شیب و احیا و بهزراعی شد.

وی از پرداخت تسهیلات جاری و سرمایه‌ای به چایکاران و کارخانه‌های چای خبر داد و اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون ۴۱ میلیارد تومان تسهیلات از طریق صندوق حمایت از توسعه چای کشور به چای‌کاران و کارخانجات چای پرداخت شده است.

رئیس سازمان چای کشور ادامه داد: این تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون، اصلاح و نوسازی باغات و بهداشتی کردن کارخانجات به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با اشاره به برند سازی محصولات چای گفت: از همه ظرفیت‌ها موجود برای ارتقا این صنعت استفاده کرده و آینده روشنی را در این صنعت پیش بینی می‌کنیم.

جهانساز به ارزآوری صادرات چای اشاره کرد و افزود: امسال ۲۷ هزار تن چای به ارزش ۳۳ میلیون دلار صادر شده است./ مهر

تصاویر؛ سید احمدرضا کیایی

 

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار