در نشست خبری مطرح شد ؛ ارائه عملکرد یکساله مدیریت شهری لاهیجان

رمز گشایی کارت سوخت در گیلان

احتمال زمین‌گیر‌شدن ناوگان هوایی با تداوم قیمت‌گذاری دستوری بلیت هواپیما؛ پشت پرده کمبود بلیت هواپیما چیست؟

فاز اول مرمت پل چوبی بندر کیاشهر و پارک محله‌ای شیلات افتتاح شد

مرگ راننده در پی سقوط خودرو در رودخانه خیابان ۱۹۲ گلسار

توزیع ۲۰۰ تن میوه شب عید در ۳۶ جایگاه گیلان

افزایش گرانی‌ها در بازار و مدیران در خواب/ تنظیم بازار را به دست چه کسانی سپرده اند؟

مصدومیت بیش از ۲۵۰۰ نفر تا پایان شب چهارشنبه آخرسال

«مرتضی عاطفی» شهردار، در آیین رونمایی از برند شهری بندر کیاشهر: هدف از برندسازی، کشف مولفه‌های هویتی شهر برای خلق تصویری منحصربه‌فرد است

پرسپولیس در فهرست نامزدهای محبوب‌ترین تیم‌های جهان

چگونه قلب خود را سالم نگه داریم؟

آتش‌سوزی در فرودگاه شیراز/ ‌حبس ‌‌پرسنل در بخش پرواز‌های خارجی

کد خبر: 20347 | تاریخ انتشار: 10:13:59 - چهارشنبه 28 دسامبر 2022 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

رئیس سازمان چای کشور: ۹۲ درصد از مطالبات چایکاران پرداخت شده است

رئیس سازمان چای کشور از پرداخت ۹۲ درصدی مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۱۱۶ هزار تن برگ سبز چای به ارزش ۹۴۹ میلیارد تومان خریداری شده است.

کاشف خبر / حبیب جهان ساز ظهر دوشنبه در نشست بررسی چالش‌های صنعت چای که با حضور استاندار گیلان در دفتر سازمان چای برگزار شد، اظهار کرد: تولید چای در یک دهه اخیر به ثبات نسبی رو به رشدی رسیده است و اکنون تولید چای در کشور به ۳۰ هزار تن می‌رسد.

وی با اشاره به برخی چالش‌ها و موانع تولید چای، افزود: برخی موانع و چالش سبب شد تا برخی باغات چای از چرخه تولید خارج شود و برخی صنایع تبدیلی و کارخانجات هم تعطیل شدند.

رئیس سازمان چای کشور، اصلاح و به زراعی باغات را از مهم‌ترین نیازهای امروز این صنعت برشمرد و بیان کرد: اصلاح و به زراعی باغات منجر به افزایش تولید و در نتیجه منجر به درآمد بیشتر می‌شود.

جهان ساز با تاکید بر تعیین تکلیف چای سنواتی، اضافه کرد: صنعتی کردن چای سنواتی بخشی از چالش‌های چایکاران را در این بخش حل می‌کند و سبب جبران خسارات گذشته می‌شود.

وی با اشاره به تفاهم نامه بین صندوق حمایت از چایکاران با برخی بانک‌ها در راستای اعطای تسهیلات به چایکاران، افزود: از طریق همین منابع در سال گذشته حدود ۴۷ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش و ۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌ای به چایکاران اعطا شد.

رئیس سازمان چای کشور از اصلاح و به زراعی ۲ هزار هکتار از باغات چای خبر داد و اضافه کرد: اصلاح و به زراعی باغات چای در اولویت سازمان چای قرار دارد و در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است.

جهانساز ادامه داد: با توجه به اقدامات و برنامه‌هایی که صورت گرفته در نظر داریم تولید چای را به ۴۵ الی ۵۰ هزار تن افزایش دهیم.

وی از پرداخت ۹۲ درصدی مطالبات چایکاران خبر داد و افزود: تاکنون بیش از ۱۱۶ هزار تن برگ سبز چای به ارزش ۹۴۹ میلیارد تومان خریداری شده شده که از این میزان ۸۷۰ میلیارد تومان به چایکاران پرداخت شده است

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار