آنچه از میراث‌بانان نمی‌دانیم!

اختلاف خانوادگی در تالش منجر به قتل شد

پیش بینی بکار گیری بیش از ۱۰۰۰ زندانی در زندان های گیلان

دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرستان لاهیجان با نقاش و معمار برجسته لاهیجی

نشست هم اندیشی بررسی کمک به خانواده های زندانیان با اولویت اشتغال معیشت با مشارکت سازمان بسیج حقوقدانان در زندان ضیابر

اولین نشست هماهنگی جشنواره رسم جوانمردی برگزار شد

تعارض منافع، خط قرمز نظام سلامت گیلان است/ عملکرد مسئولان بهداشت و درمان باید قابل‌اندازه‌گیری باشد

رگبار‌های بهاری در گیلان تا اواسط این هفته

وزرا ضعیفند و استانداران در باغ نیستند / عملکرد وزیر کار ضعیف است، اما به او رای مثبت دادم!

تهران و گیلان، پیرترین استان های کشور

نیم میلیون خودرو تعطیلات فطر وارد استان گیلان شدند

خرید تضمینی بیش از ۱۴ هزار تن برگ سبز چای

کد خبر: 15483 | تاریخ انتشار: 10:43:37 - پنج‌شنبه 14 آوریل 2022 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

اشتغال پایدار و مولّد در زندان‌ها کلید می‌خورد/ «بامداد» به کمک زندانیان می‌آید

سازمان زندان‌ها به‌منظور توسعه اشتغال حداکثری و تهیه دستورالعمل آن در زندان‌ها، اولین جلسه از سلسله‌نشست‌های هم‌اندیشی خودرا امشب در استان گیلان وبا حضور گروه‌های مختلفی از بخش خصوصی، مسئولان و گروه‌های مردمی و خیرین برگزار می‌کند.

به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، سازمان زندان‌ها در راستای اجرای سند تحول قضایی و تأکید بر برون‌رفت از چالش‌های موجود و نیزتدوین راهکارهای لازم برای کمک به زندانیان و خانواده آنها طرح «بامداد» را به اجرا می‌گذارد.

این طرح با محوریت تحول در زمینه اشتغال و حرفه‎آموزی زندانیان و خانواده آنان شکل گرفته و قرار است اولین جلسه از نشست‌های تخصصی خود را امشب، ۲۴ فروردین‌ماه به‌منظور تدوین دستورالعمل اجرایی آن در زندان‌های استان گیلان کلید بزند.

دکتر غلامعلی محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها، معاونین این نهاد و همچنین جمعی از مسئولان استان به همراه نمایندگانی از گروه‌های مردمی، خیرین و فعالان بخش خصوصی اقتصاد دراین جلسه حضور خواهند داشت و به کنکاش و بررسی موضوعات مرتبط می‌پردازند.

گفتنی است؛ سازمان زندان‌ها به منظور اجرای سند تحول قضایی و رفع چالش‌های موجود، با انتخاب زندان‌های استان گیلان بعنوان پایلوت، قرار است تمامی راهکارهای لازم را برای ارتقاء وضعیت زندان‌ها بکار گیرد. براین اساس مهمترین محور در بحث تحول زندان‌ها «اشتغال  مولد و پایدار» و همچنین «حرفه آموزی» زندانیان و خانواده آنان است که بعنوان طرح «بامداد» (برنامه‌ریزی، اشتغال، مددجویان و دادگستری) مطرح شده تا از تمام ظرفیت‌های موجود در استان استفاده کند.

جامعه این طرح نیز شامل زندان‎های بسته و آزاد و همچنین زندانیان آزادشده و خانواده‌هایشان خواهد بود.  قرار است با این طرح مددجویان مراکز نه فقط در دوران حبس بلکه با حرفه‌آموزی بتوانند پس از دوران خروج نیز زمینه اشتغال مستمر خود را تأمین نمایند.

در این راستا اولین جلسات پیگیری و تدوین دستورالعمل طرح «بامداد» با حضور مسئولین مرتبط امشب در استان گیلان به انجام می‌رسد و حاضرین اعضای شورای ملی طرح اشتغال سازمان زندان‌ها را تشکیل می‌دهند و سایر ادارات و دستگاه‌های ذی‌ربط استانی نیز اعضا کمیته طرح بامداد خواهند بود.

غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان‌ها، صاحبکار خراسانی معاون راهبردی قوه قضائیه،  جمشیدی عضو حقیقی ستاد راهبردی سند تحول قضایی، ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت، عباسی استاندار استان گیلان، حجت‌الاسلام حاج‌آقا خلیلی رئیس‌کل دادگستری استان گیلان، جمعی از نمایندگان مجلس و غیره در این نشست حضور دارند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار