آنچه از میراث‌بانان نمی‌دانیم!

اختلاف خانوادگی در تالش منجر به قتل شد

پیش بینی بکار گیری بیش از ۱۰۰۰ زندانی در زندان های گیلان

دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرستان لاهیجان با نقاش و معمار برجسته لاهیجی

نشست هم اندیشی بررسی کمک به خانواده های زندانیان با اولویت اشتغال معیشت با مشارکت سازمان بسیج حقوقدانان در زندان ضیابر

اولین نشست هماهنگی جشنواره رسم جوانمردی برگزار شد

تعارض منافع، خط قرمز نظام سلامت گیلان است/ عملکرد مسئولان بهداشت و درمان باید قابل‌اندازه‌گیری باشد

رگبار‌های بهاری در گیلان تا اواسط این هفته

وزرا ضعیفند و استانداران در باغ نیستند / عملکرد وزیر کار ضعیف است، اما به او رای مثبت دادم!

تهران و گیلان، پیرترین استان های کشور

نیم میلیون خودرو تعطیلات فطر وارد استان گیلان شدند

خرید تضمینی بیش از ۱۴ هزار تن برگ سبز چای

کد خبر: 15475 | تاریخ انتشار: 21:55:31 - چهارشنبه 13 آوریل 2022 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

بررسی میدانی دکتر غلامعلی محمدی از اشتغال مددجویان در زندان مرکزی گیلان

دکتر غلامعلی محمدی در سفر به گیلان و با حضور در زندان مرکزی این استان (لاکان رشت) از نزدیک در جریان روند اشتغال مددجویان در این مرکز قرار گرفت.

کاشف خبر / به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، دکتر غلامعلی محمدی با حضور در زندان لاکان رشت از این مرکز بازدید و با حضور در بخش‌های مختلف، روند رسیدگی به مددجویان و همچنین فعالیت آنان در امور اشتغال و حرفه‌آموزی را مورد بررسی و سرکشی قرار داد.

رئیس سازمان زندان‌ها در این بازدید که بعد از ظهر امروز، ۲۴ فروردین‌ماه صورت گرفت، در کارگاه‌های مختلف اشتغال و کارآموزی زندان مرکزی گیلان حضور یافت و آخرین وضعیت اشتغال در این ندامتگاه را از نزدیک مشاهده کرد.

محمدی در بازدید از سوله اشتغال ۱۷۰۰ متر مربعی که مراحل ساخت خود را برای بهره‌برداری در خردادماه پشت سرمی‌گذارد، گفت: زندان بهترین فرصت برای صاحبان مشاغل و سرمایه‌گذاران است که اشتغال را توسعه دهند و دست به تولید بزنند چرا که در این اینجا شرایطی برای آنان فراهم آمده است که نه‌تنها مالیاتی نخواهند پرداخت بلکه از امکانات مختلف مثل نیروی کار، آب، برق و غیره نیز استفاده خواهند کرد.

وی همچنین در ادامه به گفتگو با برخی مددجویانی نشست که توانسته‌اند در زندان گواهینامه حرفه‌آموزی کسب کنند.

حضور در کتابخانه و تأکید بر عرضه ادبیات داستانی دفاع مقدس برای مددجویان و نیز از سرکشی از سایر کارگاه‌ها، آشپزخانه و اندرزگاه قرآنی و غیره در این بازدید صورت گرفت.

گفتنی است؛ بازدید رئیس سازمان زندان‌ها از زندان مرکزی گیلان (لاکان رشت)، پیش از برگزاری اولین نشست تخصصی مدیران سازمان زندان‌ها و جمعی از مسئولین کشور در ارتباط با توسعه اشتغال مددجویان که امشب به میزبانی رشت برگزار می‌شود، به انجام رسید.

سازمان زندان‌ها به منظور اجرای سند تحول قضایی و رفع چالش‌های موجود، با انتخاب زندان‌های استان گیلان بعنوان پایلوت، قرار است در اولین گام امشب با حضور مسئولان مختلف و با برگزاری نشست تخصصی، راهکارهای لازم را برای تحول زندان‌ها در امر «اشتغال مولد و پایدار» و همچنین «حرفه آموزی» زندانیان و خانواده آنان درقالب طرح «بامداد» (برنامه‌ریزی، اشتغال، مددجویان و دادگستری) مورد بررسی قرار دهد.

غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان‌ها، صاحبکار خراسانی معاون راهبردی قوه قضائیه، جمشیدی عضو حقیقی ستاد راهبردی سند تحول قضایی، ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت، عباسی استاندار استان گیلان، حجت‌الاسلام حاج‌آقا خلیلی رئیس‌کل دادگستری استان گیلان، جمعی از نمایندگان مجلس و غیره در این نشست حضور دارند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار