شهرداری تمکن مالی دارد ، اما شورا هنوز بودجه ۱۴۰۰ را مصوب نکرده است | مردم با این پروپاگاندای انتخاباتی آشنایی دارند | از دادستان محترم تقاضا دارم پیگیر چرایی عدم تصویب بودجه ی ۱۴۰۰ توسط شورا باشد

نشست مجمع نمایندگان استان گیلان در سازمان چای کشور

فرماندار لاهیجان در ستاد مدیریت مقابله با کرونا اعلام کرد: ۸۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های لاهیجان بستری هستند/ تست کرونای ۵۴۷ نفر طی ۱۰ روز گذشته در لاهیجان مثبت شده است

آغاز برداشت برگ سبز چای در گیلان با حضور استاندار و رئیس سازمان چای کشور

مراسم تشییع پیکر سردار حق بین _ لنگرود

پیام تسلیت رئیس سازمان چای کشور در پی درگذشت سردار حق بین

پیام تسلیت فرماندار لاهیجان در پی درگذشت سردار حق‌بین

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان گیلان تا ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

برنامه های فرهنگی در شکل گیری رفتار و عملکرد زندانیان در زندان و پس از آزادی موثر است و روحانیون بعنوان هدایتگران باورهای دینی در گروه هدف در خط مقدم هستند

جدیدترین رنگ بندی کرونایی استان گیلان تا ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

اولین جلسه شورای اداری سال جاری برگزار شد

حذف دفترچه‌ های بیمه سلامت از اردیبهشت ماه

کد خبر: 9895 | تاریخ انتشار: 19:16:06 - پنج‌شنبه 4 فوریه 2021 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

برخورد قاطع با متعرضان به جنگل‌ها و منابع طبیعی

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اینکه حفظ و صیانت از جنگل‌ها، منابع طبیعی و محیط‌زیست وظیفه شرعی و ملی است، گفت: با متعرضان به جنگل‌ها و منابع طبیعی برخورد قاطع می‌شود.

به گزارش کاشف خبر به نقل از مهر ، آیت‌الله ابراهیم رئیسی عصر پنجشنبه در جلسه احیا حقوق عامه در حوزه انفال، منابع طبیعی و محیط زیست، بیان کرد: حفظ و صیانت از جنگل و محیط زیست و منابع طبیعی وظیفه شرعی، الهی، قانونی و ملی است.

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر خورد قاطع با تعرض به جنگل و منابع طبیعی، افزود: هرگونه تعرض به حریم جنگل و تصرفات به محیطی که برای مردم بوده سبب آسیب به منافع عمومی شده و باید با آن برخورد شود و مدیران در خط مقدم این مبارزه هستند.

وی با بیان اینکه باید با نیروی کارآمد و تجهیزات به مبارزه با فساد رفت، گفت: در صورت عدم وجود نیروهای متخصص می‌توانیم از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، نیروهای بسیجی که در این زمینه دغدغه دارند استفاده کنیم.

مسئولان اجازه تعرض به منابع ملی را ندهند

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه مسئولان با امکانات فعلی نباید اجازه تعرض به منابع ملی را بدهند، تصریح کرد: تالاب انزلی دارای قدمت زیادی است و قدمت زیادی و دستگاه قضائی اجازه تعرض به انفال را نمی‌دهد زیرا این موضوع به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه زمان به نفع ما نیست و افراد سو استفاده گر از کمبود زمان و سایر خلل‌ها سو استفاده می‌کنند، افزود: مسئولان استان گیلان تخلفات را پیگیری کنند باید مشخص شود چرا برخی افراد مجوز سازی می‌کنند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه بعد از ۴۰ سال حق آزمون و خطا نداریم، ادامه داد: موضوع پسماند در گیلان باید حل شود زیرا محیط زیست را آلوده می‌کند و این وظیفه جدی برای مسئولان مربوطه است که راهکارهای منقضی را که دیگران تجربه کردند را بررسی کنند.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: بیشترین گزارشات در حوزه منابع طبیعی گیلان داریم و مدیرکل این سازمان باید این منابع طبیعی را به عنوان ذخایر ملی و با کمک سازمان‌های مردم نهاد حفظ کند.

وی در ادامه به اجرای کاداستر در استان گیلان اشاره و آن را لازم و ضروری عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح باید با سرعت بیشتری انجام شود.

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اینکه هرگونه تصرف در حریم رودخانه غیرقابل قبول بوده و باید برخورد شود، گفت: تصرف حریم رودخانه حوادث زیادی برای مردم ایجاد می‌کند و باید سریع و بدون مماشات رسیدگی شود.

عدم پرداخت هزینه دادرسی نباید موجب تعطیلی دادرسی عادلانه شود

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه پرداخت هزینه دادرسی نباید مانع رسیدگی عادلانه شود، گفت: برای معاف شدن از هزینه دادرسی راهکار وجود دارد و روح قانون نمی‌خواهد دادرسی تعطیل شود و عدم پرداخت هزینه دادرسی نباید موجب تعطیلی دادرسی عادلانه شود.

وی با اشاره به اینکه کمیته مربوط به تالاب انزلی تشکیل شده است، اضافه کرد: زیرکمیته‌های این کمیته باید فعال شود زیرا طبق گزارشات تالاب آسیب‌های جدی دیده لذا باید نسبت به جلوگیری از تعدی به آن اقدام کرد.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه سند غیرقانونی که با زد و بند گرفته شده باید ابطال شود، تصریح کرد: باید با شجاعت مقابل این مسئله بایستید و این یک کار ویژه است که نگاه ویژه می‌طلبد.

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر ضرورت ریشه کن شدن فساد، افزود: فساد در هر جایی باید پیگیری شود البته اعتقاد به فساد سازمان یافته نداریم و اگرچه باند فساد هست اما جمهوری اسلامی فسادناپذیر و پاک است.

وی با بیان اینکه فساد را در هیچ جایی تحمل نمی‌کنیم، بیان کرد: گیلان هشت هزار شهید دارد که حرف زدن از آنها آسان است اما این شهدا از ما درباره موضوعات مختلف مطالبه می‌کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار