انتخاب لاهیجان به عنوان شهر پایلوت بدون مانع استان

اجرای بیش از ۱۵۰ برنامه در هفته بسیج/ اجرای موفق طرح همگام با کشاورز/ کشف صد تن چوب جنگلی توسط نیرو های بسیجی/ به دنبال ایجاد فضایی برای حمایت از اصحاب رسانه هستیم

نزاع در کافه منجر به قتل جوان ۲۶ ساله در لاهیجان شد

۸ زندانی از زندان لاهیجان آزاد شدند

فرماندار لاهیجان در سی و پنجمین جلسه ستاد مدیریت کرونا شهرستان ؛ هدف ما در ستاد مدیریت کرونا، ایجاد امنیت روحی، جسمی، روانی و تضمین سلامتی مردم است

بر‌گزاری همایش خیرین سلامت بیمارستان دکتر پیروز شهرستان لاهیجان

حضور شهردار رشت در وبینار شهرهای دوستدار کودک ایران و اندونزی

۱۲ نفر از زندانیان در زندان ضیابر به آغوش گرم خانواده بازگشتند

ملاقات هفتگی شهردار رشت با شهروندان

بازدید سرزده اداره صمت ،بهداشت ،تعزیرات حکومتی،اصناف ازفروشگاهها و سوپرمارکتهای شهرستان لاهیجان

آغاز پرداخت تسهیلات جاری برای تغذیه و نگهداری باغات چای

دستگیری ۵ قاچاقچی و کشف بیش از ۳ کیلوگرم موادمخدر در لاهیجان

کد خبر: 7856 | تاریخ انتشار: 21:22:32 - چهارشنبه 23 سپتامبر 2020 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

مسئولیت اجرای حقوق کودک وظیفه تمامی دستگاههای اجرایی است

کاشف خبر / یونس محمودی فرماندار لاهیجان در نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی این شهرستان گفت: مسئولیت اجرای حقوق کودک صرفاً بعهده دستگاههایی همچون کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، آموزش وپرورش، بهزیستی و…نیست بلکه این وظیفه تمامی دستگاههای اجرایی است که نسبت به این امر کوشا باشند ویکی از دلایل گردهمایی امروز ما نیز این است تا نگاه سیاستمداران،‌ سیاستگذاران، سازمانهای مردم نهاد و… را به بخش کودک معطوف کنیم وهیچ دستگاهی نمی تواند خود را از این امر مبری کند.

وی افزود: مهمترین وظیفه ذاتی مسئولان، داشتن رویکرد مبتنی بر محور فرهنگی و اجتماعی است.

فرماندار لاهیجان خاطر نشان کرد: چنانچه در وظایف و اختیارات قانونی، پیوست های فرهنگی و اجتماعی در راستای احقاق حقوق شهروندی را لحاظ نکنیم، سیاست های ما در سایر حوزه ها دچار نقص های علمی و فنی خواهد شد.

محمودی با بیان اینکه فرهنگ محور توسعه است، افزود: اجتماعی اندیشیدن می تواند بسیاری از ناهنجاری های جامعه را کاهش دهد و ما را در مقابل آسیب ها ایمن کند.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به رویکرد فرهنگی و اجتماعی گفت: مبنای بسیاری از مشکلات ریشه در مسائل فرهنگی و اجتماعی دارد.

فرماندار لاهیجان به تشکیل کمیته های چهارگانه و ضمن معرفی رابطان کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان اشاره کرد و افزود: کارکرد گروهی هیچ وقت به ما ضرر نمی‌رساند.

محمودی با تاکید بر تقویت اندیشه محوری در شهرستان لاهیجان، تصریح کرد: بانک اطلاعاتی مربوط به انواع حقوق کودک در حوزه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ایجاد شود.

وی ایجاد برنامه های مفرح و با نشاط اجتماعی را مفید دانست و ادامه داد: برگزاری این نوع برنامه ها فقط با رعایت شدید پروتکل های بهداشتی بلامانع است.

فرماندار لاهیجان، آموزش و آشنایی با انواع مهارت ها و سبک زندگی را خواستار شد و گفت: تقویت صندوق حمایت از زنان در سطح روستاها، اثرات مثبتی خواهد داشت.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار