کد خبر: 6046 | تاریخ انتشار: 10:44:14 - پنج‌شنبه 18 ژوئن 2020 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

مسافرت های تعطیلات گذشته، اوج شیوع دوباره کرونا در گیلان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: مسافرت های تعطیلات گذشته، خیز بیماری کرونا برای اوج گرفتن شیوع دوباره در گیلان بود به طوری که آمار مبتلایان به کوید ۱۹در مناطق گردشگرپذیر و ییلاقی استان به علت حضور مسافران و گردشگران افزایش یافته است..

به گزارش کاشف خبر ؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت : امروز۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در گیلان شناسایی و در بیمارستان های استان بستری شدند که بر این اساس مجموع بیماران کووید ۱۹بستری در بیمارستان های گیلان به ۲۰۰ نفر رسید.

آبتین حیدرزاده با بیان اینکه در ۲ ماه گذشته تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های گیلان روزانه بین ۱۸۰ تا ۲۲۰ نفر در نوسان بود افزود : مسافرت های تعطیلات گذشته، خیز بیماری کرونا برای اوج گرفتن شیوع دوباره در گیلان بود به طوری که آمار مبتلایان به کوید ۱۹در مناطق گردشگرپذیر و ییلاقی استان به علت حضور مسافران و گردشگران افزایش یافته است.

وی از شهروندان و مسافران خواست از ماسک استفاده کننده و مرتب دست های خود را بشویند و یا از مواد ضد عفونی کننده استفاده کنند تا زنجیره انتقال این ویروس قطع شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص خطر ابتلای سالمندان به بیماری کرونا که بخش قابل توجهی از جامعه آماری گیلان را تشکیل می دهند هم هشدار داد و گفت : بیماران بی علامت و یا با علائم خفیف، گروه پر خطری هستند که می توانند در تماس با سالمندان این بیماری را انتقال دهند.

برنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار