گروه : سیاسی

در پنجمین روز از ایام الله دهه فجر با حضور استاندار گیلان پروژه‌های شهرستان لاهیجان به بهره برداری رسید.

کاشف خبر / ظهر امروز (دوشنبه) در پنجمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور اسدالله عباسی استاندار گیلان؛ پروژه‌های زیرساختی حوزه آب، برق و هشت پروژه تجمیعی مدیریت شهری شهرداری شهرستان لاهیجان با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

این تعداد پروژه مدیریت اجرایی در حوزه‌های اجرای باز طراحی المان میدان وحدت با اعتبار ۹۰۰ میلیون تومانی، اجرای روکش آسفالت سطح شهر (۸۵ هزار متر مربع) با اعتبار ۴۸ میلیارد تومان، باز طراحی خیابان امام خمینی (ره) با اعتبار ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، اجرای کف‌سازی و فرش‌بتن محله پردسر با اعتبار چهار میلیارد تومان، اجرای پیاده‌روسازی بلوار دانشجو با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، اجرای کف‌سازی و فرش‌بتن محله اردوبازار با اعتبار چهار میلیارد تومان، نصب چراغ روشنایی سطح شهر با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان و نصب المان تصاویر شهدای گرانقدر شهرستان لاهیجان با اعتبار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی به بهره‌برداری رسید.

اسدالله عباسی نماینده عالی دولت در گیلان در حاشیه بهره‌برداری از این پروژه‌ها و در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح پروژه‌های مربوط به آبرسانی در گیلان و شهرستان لاهیجان اظهار کرد: در بخش آبرسانی، اصلاح شبکه‌های فرسوده برق، گازرسانی به روستا‌های شهرستان لاهیجان و گیلان اقدامات بسیار خوبی شده و امروز بخشی از آن افتتاح می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به ارتقای سیستم برق‌رسانی در شهرستان‌های گیلان گفت: برخی از شبکه‌های برق‌رسانی در گیلان دچار فرسودگی شدند که با رایزنی‌های صورت گرفته این شبکه‌ها اصلاح شده و به کابل‌های خود نگهدار مجهز می‌شوند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به افتتاح پروژه‌های حوزه مدیریت شهری در شهرستان لاهیجان بیان کرد: هشت پروژه با اعتبار ۷۹ میلیارد تومانی با همکاری شهرداری، مجموعه مدیریت شهری و دولت امروز به بهره‌برداری رسید که بدون شک به ارتقای کیفیت زندگی در این شهر کمک شایانی می‌کند.

عباسی از افتتاح پل غیر همسطح میدان گیل در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: این پل که چندین سال از آغاز ساخت آن می‌گذرد به کاهش بار ترافیک منطقه بسیار کمک کرده و اکنون کار‌های فنی آن در حال انجام بوده و در روز‌های آینده آماده بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه نگاه دولت نگاهی حمایتی از کشاورزان در بخش‌های مختلف است، تصریح کرد: مطالبات چایکاران و کارخانجات چای در روز‌های آینده پرداخت شده و برنج هم با توافقات صورت گرفته به طوری توافقی از کشاورز توسط دولت خریداری می‌شود.

استاندار گیلان با ابزار امیدواری از سفر ریاست محترم جمهور به گیلان در هفته‌های آینده گفت: دیگر پروژه‌های مهم و بزرگ استان مثل راه‌آهن رشت_ کاسپین و هشت کیلومتر آزادراه منجیل با حضور پربرکت ریاست محترم جمهور به گیلان به بهره‌برداری می‌رسد.

 

تصاویر ؛ سید احمدرضا کیایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان