گروه : دسته‌بندی نشده

شهردار لنگرود با اشاره به وضعیت درآمدی شهرداری ها بر لزوم پیگیری مجدانه اعتبارات ملی برای اجرای پروژه های زیربنایی و اساسی شهری تاکید کرد.

شهردار لنگرود در گفت‌وگویی با اشاره به برنامه‌های کوتاه‌، میان‌ و بلندمدت شهرداری این شهر در دور پنجم شورای اسلامی، اظهارکرد: پیگیری اعتبارات ملی با توجه به وضعیت درآمدی شهرداری‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است به‌ نحوی که برای دیواره‌سازی، لایروبی و ساماندهی آب‌های سطحی رودخانه لنگرود پنج میلیارد تومان از اعتبارات ملی اختصاص یافته است.
سید مهدی رجایی با بیان اینکه از قرارداد ۲۰ میلیارد تومانی آسفالت لنگرود تاکنون ۱۵ میلیارد تومان محقق شده است، گفت: ۵۰ درصد از این مبلغ نیز از طریق اعتبارات ملی محقق شد.
وی با تاکید بر اختصاص اعتبارات دولت برای حل مشکل زباله استان‌های شمالی افزود: با پیگیری‌های نماینده مردم لنگرود درمجلس شورای اسلامی توانستیم اعتبار ۱۱ میلیارد تومانی کارخانه کمپوست شهرستان را با توجه به جبران مبلغ ارز به ۱۶ میلیارد تومان افزایش دهیم که این مبلغ از طریق سازمان شهرداری‌ها جذب شده است.
شهردار لنگرود همچنین با توجه به مبلغ ریالی پروژه کارخانه زباله سوز و حجم زباله خاطر نشان کرد: این مهم باید به صورت منطقه‌ای پیگیری شده و نیاز است که مرکز زباله‌سوزی در شرق استان احداث شود.
رجایی ادامه داد: تا پایان سال مالی امسال کارخانه کمپوست شهرستان با اعتبار ۱۲ میلیارد تومانی به سرانجام خواهد رسید.
وی لوله‌گذاری خیابان‌های سعدی و حافظ شهرستان را از دیگر پروژه‌های بزرگ شهر عنوان کردو گفت: لوله‌گذاری خیابان جمهوری به دلیل اعتراضات مردمی تاکنون انجام نشده و لوله‌های مورد نیاز این مسیر هم خریداری شده و گرچه هم اکنون هم به صورت قانونی می‌توان اجرای پروژه را آغاز کرد اما به دنبال تعامل با شهروندان و کسب رضایت آنان هستیم و در زمان مناسب این کار انجام می‌شود‌.
شهردار لنگرود پروژه کنارگذر از میدان شهید املاکی به سمت جاده لوکلایه را از جمله پروژه‌های زیربنایی عنوان و خاطرنشان کرد: ۲ کیلومتر این مسیر فاقد جاده بوده و لوله‌گذاری مسیر انجام شده و مبلغ ۲میلیارد تومان نیز برای احداث پل این‌مسیر اختصاص یافته است.
رجایی با بیان اینکه جذب اعتباراین پروژه با جدیت دنبال می شود افزود: به‌زودی شاهد اجرای این پل خواهیم بود که با انجام این پروژه حجم ترافیک میدان شهید املاکی کاهش می‌یابد.

وی همچنین تجمیع استخرهای پارک فجر و ورزش‌های آبی و سینمای آبی از دیگر پروژه‌های شهرستان دانست و گفت: دو فاز از استخرها تجمیع شدند و هم اکنون نیز با پیمانکار در حال مذاکره هستیم.

شهردار لنگرود با بیان اینکه ممیزی املاک شهرداری‌ها به‌زودی انجام می‌شود، گفت: متاسفانه آخرین بار کار ممیزی املاک شهرداری‌ها در سال ۷۲ انجام شده و به دلیل هزینه بالای این کار، ممیزی املاک شهرداری‌ها انجام نشده است.
این مسئول افزود: شهرداری لنگرود با برنامه‌ریزی های لازم به دنبال اجرای هر چه سریع‌تر ممیزی املاک شهرداری ها است و انتظار می‌رود که شهروندان نیز با کارشناسان همکاری لازم را داشته باشند./با مردم

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان