گروه : سیاسی

کاشف خبر/ ایرنا نوشت: وزیر کشور گفت: ۲ سال از عمر دولت بیشتر نگذشته است، الان ایران منزوی است یا آمریکا، در همین قضایای غزه ایران منزوی است یا آمریکا؟

احمد وحیدی سه‌شنبه شب در آیین آغاز به کار نمایشگاه روایت پیشرفت در باغ موزه دفاع مقدس قم، تاکید کرد: ما امسال بحث انتخابات را در پیش داریم، دشمن به شدت تلاش می‌کند مردم را از حضور در میدان انتخابات مایوس کند، این میدان واقعی مبارزه است و مردم ما با حضور پرشور خود در این انتخابات بار دیگر دشمن را شکست خواهند داد.

وی افزود: دشمن در عرصه‌های مختلف نبرد سخت و نرم و همچنین جنگ ترکیبی و شناختی از ملت ایران شکست خورده و امروز به موضوع انتخابات چشم دوخته است که در این عرصه نیز پیروزی برای ملت ماست.

وی ادامه داد:‌ یکی از عوامل شورآفرینی در مردم برای شرکت در انتخابات و باشکوه برگزار شدن آن، خدمت صادقانه مسئولان است و دولت سیزدهم در همین رابطه با تمام توان به میدان آمده و از همه ظرفیت‌ها برای بالا بردن سطح رفاه و معیشت مردم تلاش می‌کند.

وحیدی با اشاره به نقش علما و بزرگان در افزایش شور و نشاط جامعه برای شرکت در انتخابات،‌ گفت: مردم ما در این انتخابات نیز پرشورتر از همیشه به میدان خواهند آمد و دشمن را شکست خواهند داد.

وی با بیان این که امسال انتخاباتی مملو از امید و حضور مردمی و آفرینش عزت و سربلندی برای کشور خواهیم داشت، تاکید کرد: روند اجرایی برگزاری انتخابات بر اساس قانون و زمان بندی مشخص شده در حال انجام است و اجازه نخواهیم داد حق کسی در این خصوص نادیده گرفته شود.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما امروز درگیر جنگ روایت‌ها هستیم، آنچه اکنون در قالب جنگ شناختی معرفی می‌شود یعنی هدایت ذهن‌ها بر اساس خواست مستکبران عالم در حالی که حقیقت چیز دیگری است.

وی افزود: امروز وضعیت غزه نمایان‌گر باطن تمدن غربی است، هرکس می‌خواهد غرب را بشناسد به غزه نگاه کند، شرایط غزه اکنون تجلی باطن غرب است.

وی ادامه داد: همان مشت‌های چدنی در دستکش‌های مخملی امروز در قالب جنگ شناختی به دنبال خلق روایت‌ها هستند و می‌خواهند ذهن مردم ما را به سمتی که می‌خواهند هدایت کنند.

وحیدی گفت: نفوذ شناختی دشمن تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به شدت در حال رشد بود اما در دوران انقلاب اسلامی از قدرت آن کاسته شد، البته زمان‌هایی بود که با همراهی گروهی از خودباختگان غرب در بخش‌هایی موفق شدند و امروز هم تلاش می‌کند این سلطه را بدست آورند.

وی افزود: باید به مخاطب نشان داد غیر از روایت بیگانگان روایتی دیگری نیز وجود دارد که از دل حقیقت بیرون می‌آید و این مساله امروز در جمهوری اسلامی یک ضرورت و الزام است.

وی ادامه داد: بر همین اساس روایت پیشرفت‌های صورت گرفته بسیار مهم است و این روایت باید نشان دهد که ما در این چارچوب در حال حرکت به جلو هستیم.

وزیر کشور با اشاره به این که ما باید نشان دهیم انقلاب اسلامی در حال پیشرفت است، گفت:‌ جهاد تبیین جز ضروریات زمان ماست به ویژه برای نسل‌هایی که بیش‌از همه به این روایت‌ها نیاز دارند.

وی بیان داشت: دولت مردمی ایران قوی بر روی این مساله و روایت پیشرفت‌ها تاکید می‌کند و به همین جهت هدف کینه‌های دشمن قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ما در روزهای پایانی دولت قبل با شبهه بن‌بست مواجه شده‌بودیم، برخی از مسولان سابق هم ابایی از گفتن آن نداشتند و آن این که یا قبول کنیم در ادامه مسیر مقابله خود با دشمن آب خوردن هم نخواهیم داشت یا این که خواسته‌های غربی‌ها را قبول کنیم که این بازی باخت باختی بود.

وحیدی گفت:‌ انقلاب اسلامی از اساس درست شده‌است که شاخ استکبار و ظلم را بشکند حال ما برویم و هرچه آنان می‌گویند را بپذیریم.

وی افزود: در دولت قبل برخی می‌گفتند ما در بازی برد برد در حال پیشبرد اهداف بودیم، بازی برد برد با شیطان یعنی چه مگر آنکه در مبانی خود تجدید نظر کنیم، ماجرا را تغییر می‌دهیم صورت مساله را عوض می‌کنیم تا بتوانیم در این صورت خواسته‌هایی را که می‌خواهیم دنبال کنیم، این فکر خطرناکی است.

وی ادامه داد: اگر دشمن در چهره دوست نشان داده شود بسیار خطرناک است، یکی از مسائلی که باعث شده مساله فلسطین تا این حد به طول انجامد همین تفکر بوده‌است.

وزیر کشور گفت: برخی فکر کردند می‌توانند با کمک شیطان بزرگ، مسائل جهان اسلام را حل کنند، انقلاب اسلامی این قفل را باز کرد.

وی افزود:‌ یکی از مهمترین دستاوردهای دولت سیزدهم عوض کردن این نگاه بود و این اتفاق مهم در دولت مردمی ایران قوی رخ داد.

وی ادامه داد: عده‌ای می‌گفتند اگر این دولت سر کار بیاید ایران دچار انزوای جهانی خواهد شد در حالی که ایران قوی به طور کلی مادامی که بر ارزش‌های خود پایبند باشد انزوا پذیر نیست.

وحیدی گفت: ۲ سال از عمر دولت بیشتر نگذشته است، الان ایران منزوی است یا آمریکا، در همین قضایای غزه ایران منزوی است یا آمریکا، الان افکار عمومی جهان با ایران است یا آمریکا، این جریان انزوای شدید که علیه اسرائیل در عالم به وجود آمده این مساله امروز متوجه آمریکا است، امروز در خود آمریکا علیه صهیونیست‌ها تظاهرات می‌شود.

وی افزود: اکنون وقتی رییس جمهور ما در کنفرانس سران اسلامی می‌رود انصافا می‌درخشد، با همه این تحریم‌ها و فشارها شما می‌بینید آنچنان درخششی حاصل شده‌است که در جلسات عمومی و خصوص سران برخی از کشورها می‌گویند ما که مثل شما نمی‌توانیم موضع گیری داشته باشیم.

وی ادامه داد: عضویت ایران در مجامع معتبر بین‌المللی که یکی پس از دیگری حاصل می‌شود نشان دهنده قدرت جمهوری اسلامی است.

وزیر کشور گفت: رژیم صهیونیستی در غزه حدود ۱۲ هزار نفر که بسیاری از آنان زن و کودک بوده‌اند را به شهادت رسانده‌است، مدعیان حقوق بشر کجا هستند و چرا دادگاه‌های بین‌المللی به این مساله رسیدگی نمی‌کنند.

وی افزود: این فجایع نقاب حقوق بشر را از صورت مدعیان دروغین آن برداشت، این جمهوری اسلامی است که در راه دفاع از مظلومان عالم ایستاده و در موضع اقتدار تعیین کننده‌است.

وی ادامه داد: دشمن روایت برعکس را می‌خواهد چرا که از اقتدار امروز ایران به وحشت افتاده‌است،‌ امروز کشور شاهد رشد در شاخص‌های اقتصادی همچون تولید، صادرات، اشتغال و سرمایه گذاری است.

وحیدی گفت: صادرات نفت کشور به روزانه ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نزدیک شده‌است، در بخش کشاورزی فقط ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان اختصاص یافته‌است، در بخش عمرانی شاهد افتتاح مستمر طرح‌های خدمات و زیربنایی مورد نیاز مردم همچون راه‌های مواصلاتی هستیم، تعداد تخت‌های بیمارستانی روز به روز بیشتر می‌شود، ظرفیت تولید انرژی کشور رو به افزایش است و همه این‌ها بیانگر اقدامات مثبت دولت سیزدهم در ارائه خدمات هرچه بیشتر به مردم است.

وی افزود: این دولت به مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز توجه جدی دارد و برای کاهش آسیب‌های اجتماعی،‌ ارتقا سطح امیت و سایر بخش‌های مرتبط تمام توان خود را به کار گرفته است و خود شخص رییس جمهور بدون خستگی وسط میدان است و از سفر به این نقطه تا سفر به نقطه‌ای دیگر در سراسر جهان و کشور عزیزمان،‌ برای ارتقا جایگاه ایران در فضای بین‌المللی و حل مشکلات مردم در همه نقاط کشور، تلاش می‌کند.

وی ادامه داد: چرا برخی نمی‌خواهند این افتخارات را ببیند، اگر به کشور علاقه دارید مشاهده می‌کنید که امروز ایران در همه بخش‌ها در حال پیشرفت است؛‌ امروز استقبال مردم از رییس جمهور در مناطق مختلف کشور نشان دهنده این است که مردم خدمات انجام شده را حس می‌کنند، دولتمردان نیز شاداب‌ و پرتوان‌تر از همیشه در میدان هستند و برای حل مشکلات مردم تلاش می‌کنند.

وزیر کشور گفت:‌ قبول داریم که فشار بر روی مردم است اما این دولت برای حل مشکلات در میدان حاضر است و خود را متعهد به مهار تورم و رشد تولید و تلاش برای ارتقا سطح معیشت مردم می‌داند.

وی افزود: این دولت با اجرای طرح‌های بزرگی همچون اجرای نظام رتبه بندی معلمان، اجرای بیمه همگانی، افزایش میزان یارانه‌ها و مواردی مانند آن نشان داد از هیچ تلاشی برای حل مشکلات مردم دریغ نمی‌کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان