گروه : فرهنگی

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان لاهیجان در نشست با خبرنگاران بیان داشت ؛ کتاب و کتابخوانی یکی از مهمترین شقوق مسائل فرهنگی است و اینکه مردم از کتاب فاصله بگیرند و در فضای مجازی اوقات خود را سپری کنند اتفاق نامبارکی است که رخ داده است‌.

رقیه زرگری در ادامه گفت ؛ شهرستان لاهیجان مجموعا ۶ کتابخانه دارد که ۳ کتابخانه توسط خیرین تاسیس شده و مجموعا حدود ۸۰ هزار نسخه کتاب در آنها نگهداری می‌شود.

وی با بیان اینکه بنا به فرمایش مقام معظم رهبری هر رویدادی که با هنر تلفیق شود از تاثیرگذاری بیشتری برخوردار خواهد بود خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها کتابخانه‌های عمومی را با پرداخت نیم درصد حمایت کنند چراکه برای پرورش ذهن و روح مردم باید کار کنیم و باید شهرداری‌ عنایت ویژه‌ای در این حوزه داشته باشد.

رئیس این نهاد با تاکید بر ضرورت ایجاد بسترهای مطالعه و کتابخوانی اظهار کرد: باید این امکان فراهم شود که کتاب ارزان و با سهولت در اختیار علاقه مندان به مطالعه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار موثر هستند ادامه داد ؛ مناطقی هستند که می‌توانیم آشنایی بچه‌ها با کتاب را از طریق کتابخانه سیار ایجاد کنیم. ما باید این حوزه را تقویت کنیم و گسترش دهیم. ماشین های مجهزی که در یک نیمروز در یک منطقه مستقر می‌شوند و به مردم و به خصوص بچه‌های آن مناطق ارائه خدمت می‌کنند. گسترش این کتابخانه‌های سیار می‌تواند بسیار در ارتقاء سطح فرهنگ عمومی موثر باشد.

خبرنگار ؛ نصیبه جانی پور

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان