گروه : دسته‌بندی نشده

استاندار گیلان در آستانه ی آغاز ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات باید به اصل بی طرفی توجه کنند.
به گزارش پایگاه خبری کاشف خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع عصر امروز در نشست فرمانداران با قدردانی از تلاش های آنان برای آماده سازی مراکز حوزه های انتخابیه، گفت: همواره باید به مولفه های سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت انتخابات توجه شود.
استاندار گیلان افزود: فرمانداران از همه ی ظرفیت های مختلف دستگاه های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، ائمه جمعه، رسانه ها، و مولفه های تأثیرگذار به منظور امید آفرینی، افزایش سرمایه اجتماعی و مشارکت مردمی بهره ببرند.
دکتر زارع رعایت بی طرفی را اصل مهم در روند برگزاری انتخابات دانست و گفت: رعایت بی طرفی و اجرای مر قانون به افزایش مشارکت در انتخابات نیز کمک می کند و همیشه باید به آن توجه کنیم.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: اشرافیت به مباحث قانونی یاری گر شما در اجرای صحیح انتخابات است.
دکتر زارع اظهار داشت: انتخابات تجلی مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران و مظهر اراده ی ملت ایران برای مشارکت در سرنوشت سیاسی خود است.
داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، می‌توانند از فردا (۱۰ آذر) تا شانزدهم آذر ماه جاری از ساعت ۸ تا ۱۸ برای ثبت نام به مراکز حوزه‌های انتخابیه در محل فرمانداری‌ها مراجعه کنند.
داوطلبان برای سهولت ثبت نام و اجتناب از هرگونه معطلی به هنگام مراجعه برای ثبت نام، مدارک اعلام شده و لازم از قبیل کارت ملی، شناسنامه،‌ عکس و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن را به همراه داشته باشند.
حدود دو هزار و ۵۶۰ شعبه برای اخذ آرای مردم در ۱۶ شهرستان شامل ۱۱ شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه و پنج شهرستان فرعی پیش بینی شده است.
استان گیلان با ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و ۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت است.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه امسال برگزار می شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان