نمایش “شیرهای خان بابا سلطنه” از ۲۴ خرداد در رشت به روی صحنه می رود 

کسب رتبه ی برتر روابط عمومی سازمان چای کشور

برگزاری جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان

با بازی جمعی از توانخواهان گیلان؛ نمایش “آوازه مرگ” در تئاتر شهر رشت به روی صحنه می رود

آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره هنری کودک و نوجوان هفت برگزار شد

برگزاری دومین جشنواره بازیگری کودک سروش گیلان در رشت

دیدار رئیس جهاد دانشگاهی با مدیرکل زندان‌های گیلان در راستای توانمندسازی و آموزش زندانیان

اکران فیلم «ملوانان تنها به دریا نمی‌روند» ساخته الله کرم رضایی زاده مستندساز گیلانی در سینما سپیدرود رشت

اختتامیه مسابقات قرآن کریم کارکنان زندان‌های کشور

زندان‌ها در مسیر تعالی قرآنی زندانیان/ اینجاست که اصلاح و تربیت تثبیت می‌شود

برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن دانش آموزان و دوازدهمین دوره مسابقات فرهنگیان استان گیلان _ لاهیجان

آغاز به کار سیزدهمین جشنواره هنری کودک و نوجوان هفت از ۱۳ اردیبهشت در رشت

کد خبر: 21730 | تاریخ انتشار: 10:17:29 - پنج‌شنبه 9 مارس 2023 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

عذرخواهی مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان از اصحاب رسانه استان ؛ مدیرکل راه و شهرسازی گیلان پاسخگوی طرح مسکن خبرنگاران نیست

ابراهیمی با بیان اینکه از خبرنگاران عذرخواهی می‌کنم، گفت: درباره خانه دار شدن خبرنگاران فاقد مسکن و براساس وعده استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی گیلان وارد این مسیر شدیم ولی در میانه راه خود مسوولین از ادامه حرکت خودداری کردند.

کاشف خبر / میلاد ابراهیمی با اشاره به موضوع مسکن خبرنگاران اظهار کرد: یکی از اقدامات دولت طرح مسکن ملی بود که در مراسم روز خبرنگار در سال جاری از استاندار درخواست شد تا اصحاب رسانه فاقد مسکن خانه دار بشوند و استانداری و اداره کل راه و شهرسازی در این موضوع مساعدت داشته باشند که استاندار گیلان در آن جلسه قول مساعد پیگیری دادند تا اصحاب رسانه به مطالبه خودر برسند.

وی با بیان اینکه ماکان پدرام مدیرکل وقت راه و شهرسازی گیلان نیز در آن مراسم روز خبرنگار حضور داشت، گفت: پدرام در این خصوص اعلام آمادگی کرده بود و در آن زمان نامه‌ای نیز برای اداره کل ارشاد ارسال کرد که اعلام شده بود زمین مسکن خبرنگاران در کنار مسکن مهر رشت جانمایی شده و اداره کل ارشاد لیست اصحاب رسانه فاقدمسکن را تهیه کند

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره فراخوان خانه مطبوعات به اصحاب رسانه برای ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن افزود: در این فراخوان اسامی خبرنگاران فاقد مسکن دریافت و مشخصات آنان به اداره کل ارشاد گیلان ارسال شد تا به اداره کل راه و شهرسازی ارسال شود که در همان ایام ماکان پدرام از مدیرکلی راه و شهرسازی کنار رفت و هادی رحمانی جایگزین وی شد.

ابراهیمی با بیان اینکه بعد از تغییر مدیرکل راه و شهرسازی و جایگزینی هادی رحمانی چند ماه منتظر پاسخ نامه از سوی اداره کل راه و شهرسازی گیلان بودیم، تصریح کرد: در طی چند ماه گذشته و بعد از حضور رحمانی، هیچ اقدامی از سوی اداره کل راه و شهرسازی گیلان درباره وضعیت مسکن خبرنگاران صورت نگرفت و علی رغم پیگیری ها، رحمانی تمایلی به برگزاری جلسه با ارشاد و خانه مطبوعات نداشتند.

وی با بیان اینکه در این خصوص مدیرکل ارشاد گیلان چندین بار با رحمانی سرپرست راه و شهرسازی گیلان گفت و گو کرد ولی تاکنون برای تشکیل یک جلسه هم اقدامی صورت نگرفت، گفت: این موضوع وعدم پیگیری اداره کل راه و شهرسازی گیلان را به اطلاع استانداری رساندیم و اعلام کردیم که هر روز قیمت‌ها در حال افزایش است و اصحاب رسانه توانایی پرداخت هزینه‌های بالا را ندارند که وعده پیگیری دادند ولی با این حال تاکنون پیگیری که منتتج به نتیجه شود متاسفانه از مجموعه استانداری گیلان مشاهده نشد.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به چرایی‌عدم پاسخگویی اداره راه و شهرسازی گیلان بیان کرد: اداره کل راه و شهرسازی در حال حاضر و به صورت غیرمستقیم می‌گوید که ما نمی‌توانیم لیستی که ارشاد داده را وارد طرح نهضت ملی مسکن کنیم ولی سوال این است که اگر نمی‌شد چرا اعلام آمادگی کردید و از اصحاب رسانه درخواست لیست کرده اید؟!

ابراهیمی با بیان اینکه اصحاب رسانه که سال هاست فاقد مسکن هستند با وعده مسوولین در مراسم روز خبرنگار خوشحال شده بودند، گفت: مسؤولین به اصحاب رسانه وعده دادند ولی با خلف وعده امیدشان را تاکنون ناامید کردند و با وعده اصحاب رسانه را سرگردان کردند.

وی با طرح این سوال از اداره کل راه و شهرسازی گیلان که چرا با اینکه چندین نامه ارسال شده هیچ کدام از این نامه‌ها را پاسخ ندادید؟ افزود: در حال حاضر نیز اداره کل راه و شهرسازی می‌گوید هر کدام از خبرنگاران خودشان در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند و ثبت نام گروهی نمی‌توانیم داشته باشیم!

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با بیان اینکه اگر قرار بود که هرکدام از خبرنگاران، خودشان ثبت نام کنند چه مزیتی برای خبرنگاران وجود دارد؟، تصریح کرد: در شهر رشت طرح نهضت ملی مسکن، سامانه درخواستی را قبول نمی‌کند و احتمال به یقین اگر شهرهای دیگر را انتخاب کنند با توجه به این که پیش نیاز ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن ارائه مدارک در سامانه اسکان می‌باشد، ممکن است استعلام آن‌ها باشد، چون بومیان آن شهر نیستند.

ابراهیمی با بیان اینکه در خصوص وضعیت مسکن خبرنگاران و وعده که داده شده بود همواره پیگیر بودیم، افزود: طی چند ماه گذشته نیز بارها از مجموعه استانداری گیلان در این خصوص درخواست کمک کردیم، اما از سوی استانداری همکاری خوبی ندیدیم.

وی با بیان اینکه از خبرنگاران عذرخواهی می‌کنم، گفت: درباره خانه دار شدن خبرنگاران فاقد مسکن و براساس وعده استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی گیلان وارد این مسیر شدیم ولی در میانه راه خود مسوولین از ادامه حرکت خودداری کردند و علی رغم همه پیگیری ها، دستگاه‌های متولی توجهی به درخواست و مطالبه اصحاب رسانه ندارند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار