کاشف خبر / بحث بر سر تعیین سقف معافیت مالیاتی دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده، سبب شد تا جلسه علنی روز سه شنبه مجلس برای دقایقی متشنج شود و نماینده معترض پس از قطع بلندگویش به جایگاه هیات رئیسه رفت و با صدای بلند با رئیس مجلس به بحث پرداخت.

نمایندگان در نوبت صبح جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی و در ادامه رسیدگی به بخش های درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور، به بررسی پیشنهادات در بند «و» تبصره ۱۲ که به سازوکار سقف معافیت مالیاتی و نرخ مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی مربوط می شود، پرداختند.

این افراد از پرداخت مالیات معاف شدند

در جریان بررسی بند (و) این تبصره محمدرضا صباغیان نماینده مردم یزد در مجلس، پیشنهادی مطرح کرد و در توضیح آن گفت: ما اکنون کف افزایش حقوق را هفت میلیون تومان و سقف آن را ۵۵ میلیون تومان در نظر گرفته ایم؛ یعنی اینکه برای برخی خواص این رقم بالا می‌رود. ما برای جامعه کارگر و کارمند افزایش حقوق را هفت میلیون تومان در نظر گرفتیم در حالی که قیمت اقلام اساسی و تورم سر به فلک کشیده است.چرا باید حداقل حقوق هفت میلیون تومان باشد؟

در حالی که صباغیان با صدای بلند در حال بیان پیشنهاد خود بود، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس به وی متذکر شد که موضوع بحث ما معافیت مالیاتی برای یک سال است و شما موضوع را اشتباه برداشت کرده‌اید.

بعد از قطع بلندگوی صباغیان، وی به طرف جایگاه هیات رئیسه رفت و با صدای بلند با قالیباف به بحث پرداخت؛ در عین حال گروهی از نمایندگان مجلس از جمله اعضای کمیسیون تلفیق بودجه در تلاش بودند تا وی را از جایگاه هیات رئیسه به صندلی خود برده و آرام کنند و بگویند که موضوع جلسه درباره معافیت های ملیاتی است اما صباغیان با صدای بلند نسبت به مدیریت جلسه اعتراض داشت. سرانجام با پیشنهاد علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مورد افزایش سقف معافیت مالیاتی، فضای مجلس بار دیگر آرام شد.
ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان