اقدامات فولاد خوزستان در حوزه محیط زیست یک الگوی کشوری است

ثبت تصاویر شوکا مادر بهمراه بچه در جنگلهای املش+ فیلم

عراقی ها میزبانان شایسته ای برای بیست و یک میلیون زائر بودند

یادداشت/ واکاوی ماهیت زیارت اربعین از نظریه مبنایی تا تجربه میدانی مغناطیس دلدادگی و مقیاس آزادگی اربعین/ قسمت آخر

تصویب آیین‌نامه تخصیص زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم

مدیر عامل راه آهن کشور خبرداد؛ افزایش سه برابری قطارهای اربعین/ احداث راه‌آهن شلمچه – بصره در مرحله انجام مطالعات عمرانی است

فرمانده سپاه کاشمر: هدف اصلی دشمن از جنگ تحمیلی خنثی کردن انقلاب اسلامی در نطفه بود/ ما مقاوم هستیم

زیباسازی هدفمند شهری رنگ‌آمیزی کافو‌های بندر کیاشهر با بهره‌گرفتن از تصاویر پرندگان پارک ملی بوجاق

گوشه ای از خیانت ها و ظلم های بریتانیا در ایران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تاکید کرد؛  لزوم برنامه ریزی جهت جذب و ارتباط موثر با خیرین سلامت

خود تحریمی مشکل بزرگ صنعت معدن

ترکیه به مسافران ایرانی یارانه می‌دهد؟

کد خبر: 19308 | تاریخ انتشار: 23:08:58 - سه‌شنبه 20 سپتامبر 2022 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل عملکرد یکساله اداره کل امور مالیاتی استان را تشریح کرد؛ شناسایی بیش از ۱۷ هزار مودی جدید در ۴ ماه سال جاری در استان اردبیل

در یکسال اخیر با ایجاد پایگاه جامع اطلاعات مودیان مالیاتی بیش از ۲۳هزار و در چهار ماه سالجای بیش از ۱۷ هزار مودی جدید در استان شناسایی شده است.

کاشف خبر/ گزارش تایماز نیوز به نقل از  روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان اردبیل ، ابراهیم قلی زاده مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل در این زمینه گفت: در یکسال اخیر با ایجاد پایگاه جامع اطلاعات مودیان مالیاتی بیش از ۲۳هزار و در چهار ماه سالجای بیش از ۱۷ هزار مودی جدید در استان شناسایی شده است.

رشد ۷۵ درصدی اظهارنامه های دریافتی از اشخاص حقیقی در سال جاری

وی با بیان اینکه امسال طی مهلت مقرر قانونی برای ارایه اظهارنامه صاحبان مشاغل، در مجموع بیش از  ۸۳۵۳۸  فقره اظهارنامه و فرم تبصره ماده (۱۰۰) از سوی اشخاص حقیقی دریافت شده است از رشد ۷۵ درصدی اظهارنامه های دریافتی از اشخاص حقیقی در سال جاری خبر داد.

قلی زاده باتاکید بر اینکه امسال در حوزه اشخاص حقوقی نیز شاهد افزایش اظهارنامه و میزان مالیات ابرازی بودیم، گفت: در مجموع امسال تعداد ۴۴۷۲ اظهارنامه توسط اشخاص حقوقی به این اداره کل ارسال شد.

رشد  ۵۷ درصدی تخصیص عوارض شهرداریها در سال گذشته نسبت به مدت مشابه

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل با اشاره به اینکه تخصیص عوارض شهرداریها در سال گذشته نسبت به مدت مشابه ۵۷ درصدی رشد داشته است، اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ از محل مشارکت مردم استان در پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، بیش از  ۱۴۱۱  میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداریهای استان به صورت مستقیم واریز شده است و بخشی از اقدامات اجرایی و عمرانی که مردم عزیز ما در این مناطق مشاهده می کنند از محل این مشارکت است.

وی همچنین افزود: در ۴ ماهه امسال بالغ بر۵۳۹  میلیارد ریال از محل عوارض ارزش افزوده به حساب شهرداریها و دهیاری های سطح استان واریز شده است که نسبت به مدت مشابه ۲۳۳ درصد رشد داشته است.

تحقق ۱۳۴٫۴ درصدی درآمدهای مالیاتی استان در سال ۱۴۰۰

قلی زاده  با اشاره به برنامه های سازمان امور مالیاتی کشور، اجرای قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده ،مقابله با فرار مالیاتی، قانون پایانه های فروشگاهی و توسعه خدمات الکترونیکی را از دستاوردهای مهم نظام مالیاتی در دوره جدید دانست و اظهارداشت: تمرکز بر پرونده‌های بزرگ و مهم مالیاتی، رصد تراکنش‌های بانکی مشکوک و مقابله با شرکت‌های صوری و کاغذی در قالب برنامه مقابله با فرار مالیاتی از جمله عوامل موثر در تحقق درآمدهای مالیاتی استان است که نتیجه آن تحقق ۱۳۴٫۴درصدی درآمدهای مالیاتی استان در سال ۱۴۰۰ بوده است.

وی افزود: در ۵ ماهه سالجاری جاری نیز بالغ بر۶۴۵  میلیارد تومان درآمد مالیاتی در استان محقق شده است که نسبت به مدت مشابه ۴۷ درصد رشد داشته است.

ابراهیم قلی زاده  تصریح کرد: با اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، فعالیت اقتصادی اشخاص بیش از پیش شفاف خواهد شد و امکان فرار مالیاتی به کمترین میزان کاهش خواهد یافت.

مدیرکل امور مالیاتی استان همچنین به سه پایه مالیاتی جدید شامل مالیات بر خانه‌های لوکس و باغ ویلاها ، مالیات بر خانه‌های خالی و مالیات بر خودروهای لوکس اشاره کرد و گفت: شناسایی پایه های جدید مالیاتی موجب کاهش فشار بر مودیان و ایجاد عدالت مالیاتی در کشور خواهد شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار