شروین حاجی پور با قید وثیقه آزاد شد

دستگیری تمام لیدرهای اغتشاشات در گیلان/ بازداشت ۱۰۶ لیدر اصلی آشوب ها و ۸ تیم و کانون شورشی

روزنامه اطلاعات خطاب به مسئولان: حرف های دانشجویان را شنیدید؟؛ پس چرا نمایندگان مجلس در اوهام خود غوطه ورند؟

پرسپولیسی ها احضار شدند؟| افشاگری انتقادی سروش رفیعی: می خواستند ما را ببرند!

گذرنامه علی دایی توقیف شد / دایی شنبه شب از ترکیه بازگشت

حسین ماهینی بازیکن سابق پرسپولیس بازداشت شد

گیلان اولین مقصد گردشگری

تایید بازداشت فائزه هاشمی در تجمعات شرق تهران توسط خواهرش

مهران مدیری علیرغم ممنوع الخروجی از کشور خارج شد

امین تارخ درگذشت

در چند روز اخیر ؛ ۷۳۹ نفر در گیلان بازداشت شدند

وزیر ارتباطات: بخاطر مسائل امنیتی روزهای اخیر ممکن است محدودیت هایی در اینترنت اعمال شود

کد خبر: 19080 | تاریخ انتشار: 12:04:17 - دوشنبه 12 سپتامبر 2022 | ۳ نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

در دیدار عیسی فرهادی با معاون علمی و فناوری رییس جمهور مطرح شد: منطقه آزاد انزلی دارای ظرفیت تبدیل شدن به مرکز همکاری ها با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در حوزه های دانش بنیان است

کاشف خبر / به نقل از از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، در راستای اجرای شعار سال ۱۴۰۱ یعنی تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرینی، عیسی فرهادی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان با سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور دیدار کرده و در خصوص سازوکارهای بازتعریف و توسعه همکاری های دو جانبه به تبادل نظر پرداخت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این دیدار با ارائه تحلیلی از ظرفیت ها و امکانات موجود در منطقه متبوع خود در حوزه های ترانزیتی، گردشگری، توانمندی های تولیدی-صنعتی و فعالیت های دانش بنیان، اظهار داشت: هم اکنون ۱۱ شرکت دانش بنیان در منطقه آزاد انزلی در زمینه های فناوری اطلاعات و کسب وکارهای نوین؛ تولیدکننده دستگاه عیب یاب خودرو؛ فناوری زیستی،کشاورزی و صنایع غذایی؛ تولیدکننده لوازم آزمایشگاهی و پرینترهای سه بعدی؛ طراح و ساخت جت پرینترهای صنعتی و دستگاه های آنالایزر و کنترل کننده آنلاین آب؛ مشغول به فعالیت می باشند.

وی با اشاره به اهمیت اتصال این منطقه به خط ریل سراسری و نقش آن در توسعه فعالیت های ترانزیتی خواستار گسترش همکاری فی مابین با محوریت حمایت از شرکت های نوآور، فناورو دانش بنیان شد و افزود: با توجه به ظرفیت ها و فرصت های خوبی ارتباطی با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و به ویژه روسیه، این منطقه می تواند به مرکز همکاری ها با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در حوزه های دانش بنیان، تبدیل شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تصریح برآشنایی خود با ظرفیت های بندر انزلی و منطقه آزاد انزلی در حوزه های دانش بنیان و کسب و کارهای نوین تصریح کرد: فرصت های خوبی برای همکاری دو جانبه در زمینه حمایت از شرکت های نوین در زمینه تجاری سازی محصولات و فناوری وجود دارد و این مهم با توجه به توانمندی های موجود در منطقه آزاد انزلی قابل پیگیری و همکاری است.

وی با اعلام موافقت برای برای بازتعریف و اجرای توافقنامه منعقده با سازمان منطقه آزاد انزلی افزود: با تعیین سازوکار و سرفصل های همکاری براساس توانمندی های دو طرف، ظرفیت مناسبی جهت حضور برندهای فعال در بخش نرم افزاری و کسب و کارهای اینترنتی را در منطقه آزاد انزلی فرآهم نمود.

لازم به ذکر است هم اکنون حدود یکصد شرکت نوآور و فناور نیز در منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت می باشند و این سازمان در مسیر حمایت از فعالیت های دانش پایه، رویداد نوآوری، فناوری هوانوردی کشور را با سازمان صنایع هوایی در دست اقدام دارد.

در این دیدار که معاونین معاونت علمی و فناوری رییس جمهور و مشاور مدیرعامل و مسئول دفتر تهران سازمان حضور داشتند، مقرر شد دو طرف در خصوص عملیاتی سازی مباحث مطروحه و مورد توافق با یکدیگر تعاملات بیشتری داشته باشند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۳ ديدگاه مطلب براي " در دیدار عیسی فرهادی با معاون علمی و فناوری رییس جمهور مطرح شد: منطقه آزاد انزلی دارای ظرفیت تبدیل شدن به مرکز همکاری ها با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در حوزه های دانش بنیان است " ارسال شده است.

  1. […] گزارش پایگاه خبری گیل فام به نقل از کاشف خبر / ، در راستای اجرای شعار سال ۱۴۰۱ یعنی تولید، دانش […]

  2. […] گزارش پایگاه خبری هنر قلم و به نقل از کاشف خبر، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این دیدار با […]

ارسال نظر


آخرین اخبار