هنگامه قاضیانی بازداشت شد

نیاز مبرم مراکز درمانی گیلان به گروه‌های خونی

در دیدار مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان با مدیرکل صداوسیمای استان خوزستان مطرح شد: برنامه‌های هفته کتاب در صدا و سیمای مرکز خوزستان به صورت مستمر پوشش داده شود

کمبود آنتی بیوتیک کودکان در داروخانه‌های اهواز

اقدامات فولاد خوزستان در حوزه محیط زیست یک الگوی کشوری است

ثبت تصاویر شوکا مادر بهمراه بچه در جنگلهای املش+ فیلم

عراقی ها میزبانان شایسته ای برای بیست و یک میلیون زائر بودند

یادداشت/ واکاوی ماهیت زیارت اربعین از نظریه مبنایی تا تجربه میدانی مغناطیس دلدادگی و مقیاس آزادگی اربعین/ قسمت آخر

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل عملکرد یکساله اداره کل امور مالیاتی استان را تشریح کرد؛ شناسایی بیش از ۱۷ هزار مودی جدید در ۴ ماه سال جاری در استان اردبیل

تصویب آیین‌نامه تخصیص زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم

مدیر عامل راه آهن کشور خبرداد؛ افزایش سه برابری قطارهای اربعین/ احداث راه‌آهن شلمچه – بصره در مرحله انجام مطالعات عمرانی است

فرمانده سپاه کاشمر: هدف اصلی دشمن از جنگ تحمیلی خنثی کردن انقلاب اسلامی در نطفه بود/ ما مقاوم هستیم

کد خبر: 18923 | تاریخ انتشار: 22:51:50 - دوشنبه 5 سپتامبر 2022 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

در مراسمی با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت توسعه نیشکر؛ از دستگاه بومی «پالایش شربت نیشکر» رونمایی شد

در مراسمی با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، دستگاه پالایش «سیروپ» در کشت و صنعت میرزا کوچک خان رونمایی شد.

کاشف خبر / به نقل از پایگاه خبری هنر قلم ، این دستگاه که تکنولوژی آن در انحصار کشورهای اروپایی بود، از سوی متخصصین نیشکر بومی‌سازی شده و نقش مهمی در پالایش شربت نیشکر کارخانه شکر دارد.

به گفته دکتر عبدعلی ناصری، مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر، بومی‌سازی دستگاه پالایش سیروپ در سال تولید دانش‌بنیان، گامی مهم در افزایش بهره‌وری صنعت نیشکر و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است.

بر اساس این گزارش، این دستگاه کیفیت شربت نیشکر حاصل از آسیاب کارخانه شکر را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

بهبود عملکرد فرایند تولید شکر

مدیرعامل کشت و صنعت میرزا کوچک خان در مراسم رونمایی، به قابلیت‌های این دستگاه اشاره کرد و کاهش کدورت شربت نیشکر و بهبود عملکرد فرایند طباخی و تولید را از ویژگی‌های آن برشمرد.

سید حسن موسوی با بیان اینکه کلیه قطعات دستگاه پالایش از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی ساخته و راه‌اندازی شده است، افزود: استفاده از ظرفیت‌های داخلی علاوه بر صرفه‌جویی ارزی، هزینه تمام شده این دستگاه را کاهش می‌دهد.

همزمان با سال تولید دانش‌بنیان، نوآوری‌های متعددی در صنعت نیشکر به منظور افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها و صیانت از محیط‌زیست رقم خورده است. ساخت دستگاه فاروئر ترکیبی لوله‌گذار، طراحی دستگاه انتقال دهنده ملاس، تولید یخ خشک، تولید برق نیشکری، طرح آبیاری زیرسطحی، کارخانه تغلیظ ویناس و… بخشی از اقداماتی توسعه نیشکر در این راستاست.

منبع:روابط‌عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار