دستگیری تمام لیدرهای اغتشاشات در گیلان/ بازداشت ۱۰۶ لیدر اصلی آشوب ها و ۸ تیم و کانون شورشی

خانواده مهسا امینی از عاملان دستگیری او شکایت کردند

گیلان اولین مقصد گردشگری

در چند روز اخیر ؛ ۷۳۹ نفر در گیلان بازداشت شدند

طبق آمار صدا وسیما؛ تعداد کشته های اعتراضات اخیر ۳۵ نفر تا اول مهر

جانشین فرمانده انتظامی گیلان خبر داد: دستگیری ۳۹ نفر در اغتشاشات شب گذشته رشت / پنج نیروی پلیس و بسیج زخمی شدند

متهمان به تجاوز «امیرحسین خادمی» اعتراف کردند

کتک کاری ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شفت حین انجام وظیفه

جانشین فرمانده انتظامی گیلان: دستگیری ۲۲ نفر در تجمعات روز گذشته رشت / اموال عمومی را تخریب کرده بودند

معاون دادگستری گیلان خبر داد؛ اجرای حکم تخریب ۴ دستگاه ویلای غیر مجاز در گیلان

تصویب آیین‌نامه تخصیص زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم

ترکیه به مسافران ایرانی یارانه می‌دهد؟

کد خبر: 16413 | تاریخ انتشار: 14:04:15 - چهارشنبه 22 ژوئن 2022 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری لاهیجان برگزار شد

جلسه ستاد شهرستانی بازآفرینی شهری در فرمانداری لاهیجان برگزار شد.

کاشف خبر/ به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان، رضا زنده دل شهردار و دبیر ستاد بازآفرینی شهری لاهیجان در این جلسه گفت: جلسات ستاد بازآفرینی شهری با هدف اعلام و تصویب پروژه های شهری در بافت فرسوده و تاریخی برگزار شده و دستگاهها پروژه های خود را به کمیته های مربوطه اعلام و پس از تأیید در جلسه ستاد شهرستانی به ریاست فرماندار مصوب خواهد شد.
وی با ارائه گزارشی از پروژه های اجرا شده توسط شهرداری از سال ۱۳۹۷ گفت: سنگ فرش میدان انقلاب تا وحدت و سنگ فرش کوچه برق و تکمیل بهسازی بافت تاریخی شیخ زاهد از جمله پروژه های مصوب اجرا شده در قالب ستاد بازآفرینی بود که توسط شهرداری اجرا شد.
زنده دل با بیان اینکه شهر لاهیجان از معدود شهرهایی است که نظام محله محوری در آن حاکم می باشد،افزود:  پروژه هشت محل هشت بهشت  در مورد بهسازی محلات قدیمی لاهیجان هم به تصویب ستاد رسیده و اجرای عملیات کف سازی و جداره سازی در سه محله پردسر ، اردو بازار و غریب آباد در حال برنامه ریزی برای اجرا می باشد.
وی اضافه کرد: ستاد بازآفرینی شهری به ریاست فرماندار و دبیری شهرداری متشکل از ۵ کمیته به منظور برنامه ریزی و بازآفرینی پایدار محدوده ها و محله های هدف برنامه احیاء، بهسازی و نوسازی شهری تشکیل شده است.
شهردار لاهیجان گفت: کمیته های تخصصی و فنی ستاد شامل کمیته ساماندهی کالبدی، زیر ساختی و میراث فرهنگی، کمیته ارتقاء اجتماعی، فرهنگ و سلامت، کمیته ارتقاء اقتصادی، مشارکت های مردمی و تسهیلات، کمیته حقوقی و پیش نگری و پیشگیری از گسترش محله های نا کارآمد شهری، کمیته تأمین منابع مالی، درآمدها و تجهیز منابع، و سایر کمیته ها به تناسب ضرورت می باشند.
فرهاد براتی، فرماندار لاهیجان هم در این جلسه ضمن تاکید بر ارتقای کیفیت زندگی شهروندان با همگرایی دستگاه های اجرایی ، بیان داشت : بازآفرینی شهری مقوله علمی و جدیدی است که بحث های اجتماعی و اقتصادی در آن لحاظ شده و در توسعه پایدار فضای موجود شهرها تلاش می کند .
وی با اشاره به عدم برگزاری جلسات این ستاد طی دو سال اخیر و فاصله ایجاد شده از کمیته های تخصصی ستاد خواست تا جلسات اولیه را برگزار و موارد مطرح شده را به دبیرخانه ستاد منعکس تا جهت اجرا مصوب و ابلاغ شود.
براتی با تاکید براینکه بازآفرینی شهری فرصتی است برای جذب اعتبار دستگاه ها جهت استفاده در بافت فرسوده و تاریخی شهرستان ، اظهار داشت : دستگاه های اجرایی شهرستان پروژه های خود را در این بافت ها هرچه زودتر مشخص کنند تا اعتبار لازم در اختیارشان قرار گیرد.
در این جلسه هر یک از مدیران دستگاههای اجرایی در مورد چگونگی معرفی پروژه و میزان تخصیص اعتبارات از ستاد بازآفرینی به بیان سخن پرداختند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار