خانواده مهسا امینی از عاملان دستگیری او شکایت کردند

گیلان اولین مقصد گردشگری

در چند روز اخیر ؛ ۷۳۹ نفر در گیلان بازداشت شدند

طبق آمار صدا وسیما؛ تعداد کشته های اعتراضات اخیر ۳۵ نفر تا اول مهر

جانشین فرمانده انتظامی گیلان خبر داد: دستگیری ۳۹ نفر در اغتشاشات شب گذشته رشت / پنج نیروی پلیس و بسیج زخمی شدند

متهمان به تجاوز «امیرحسین خادمی» اعتراف کردند

کتک کاری ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شفت حین انجام وظیفه

جانشین فرمانده انتظامی گیلان: دستگیری ۲۲ نفر در تجمعات روز گذشته رشت / اموال عمومی را تخریب کرده بودند

معاون دادگستری گیلان خبر داد؛ اجرای حکم تخریب ۴ دستگاه ویلای غیر مجاز در گیلان

تصویب آیین‌نامه تخصیص زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم

ترکیه به مسافران ایرانی یارانه می‌دهد؟

برچیده شدن گشت ارشاد را پیگیری می کنیم / نهادهای فرهنگی و مذهبی بابت هزینه هایشان پاسخگو باشند

کد خبر: 16343 | تاریخ انتشار: 15:03:46 - یکشنبه 19 ژوئن 2022 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

رشد نجومی اجاره‌ بها با افزایش ۱۰ درصدی حقوق تناسبی ندارد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس گفت:متاسفانه سقف تعیین شده توسط دولت، در بازار اجاره مسکن رعایت نشده و شنیده می شود حتی در برخی از مناطق تهران اجاره بهای مسکن را بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داده اند که این رشد بی ضابطه با افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان هیچ تناسبی ندارد.

رسول فرخی میکال در گفت و گویی با اشاره به رشد افسارگسیخته اجاره بها مسکن، گفت: اجاره بها یکی از موضوعات مهم امروز کشور است چرا که بیش از ۵۰ درصد سبد خانوار را تشکیل می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: هم اکنون فصل جا به جایی مستاجران آغاز شده و گرانی اجاره بها مشکلات بسیار زیادی را برای مردم به ویژه اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه ایجاد  کرده است. دولت برای کنترل این بازار پر تلاطم برای افزایش اجاره بها سقف تعیین کرده که بر اساس آن میزان مجاز برای تهرانی‌ها ۲۵ درصد و برای سایر شهرها ۲۰ درصد است. طبق مصوبه دولت سقف اجاره بها در سطح تهران ۲۵ درصد تعیین شده در حالی که بر اساس گزارش های میدانی شاهدیم که این سقف رعایت نشده  داشته است.

وی با بیان اینکه طبق گزارش‌های میدانی سقف ۲۵ درصدی اجاره بها مسکن در تهران رعایت نمی‌شود، اضافه کرد: متاسفانه سقف تعیین شده توسط دولت، در بازار اجاره مسکن رعایت نشده و شنیده می شود حتی در برخی از مناطق تهران اجاره بهای مسکن را بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داده اند که این رشد بی ضابطه با افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان هیچ تناسبی نداشته و مردم را با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‌کند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس یازدهم عنوان کرد: از طرفی دولت برای بهبود وضعیت مستاجران وامی را تحت عنوان ودیعه مسکن برای این قشر از جامعه در نظر گرفته که متاسفانه به دلیل موانع متعددی که برای دریافت وام بر سر راه مستاجران قرار می‌گیرد، چالش جدیدی برای مردم ایجاد کرده است. با توجه به گرانی کالاهای اساسی و رشد افسارگسیخته اجاره بها مسکن، دولت باید از مستاجران حمایت کرده و تسهیلاتی با نرخ سود مناسب و شرایط دریافت راحت‌تر در اختیار مستاجران قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دولت برای ساماندهی بازار پر تلاطم اجاره بها مسکن باید کمیته ای متشکیل از مسئولان متولی، کارشناسان و متخصصان این حوزه و مشاوران املاک ایجاد کرده و بازار را کنترل کنند. در صورت اجرای دقیق مصوبه دولت و تعیین سقف اجاره بها مسکن، آرامشی در جامعه ایجاد می‌شود./خانه ملت

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار