در چند روز اخیر ؛ ۷۳۹ نفر در گیلان بازداشت شدند

طبق آمار صدا وسیما؛ تعداد کشته های اعتراضات اخیر ۳۵ نفر تا اول مهر

جانشین فرمانده انتظامی گیلان خبر داد: دستگیری ۳۹ نفر در اغتشاشات شب گذشته رشت / پنج نیروی پلیس و بسیج زخمی شدند

متهمان به تجاوز «امیرحسین خادمی» اعتراف کردند

کتک کاری ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شفت حین انجام وظیفه

جانشین فرمانده انتظامی گیلان: دستگیری ۲۲ نفر در تجمعات روز گذشته رشت / اموال عمومی را تخریب کرده بودند

معاون دادگستری گیلان خبر داد؛ اجرای حکم تخریب ۴ دستگاه ویلای غیر مجاز در گیلان

تصویب آیین‌نامه تخصیص زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم

ترکیه به مسافران ایرانی یارانه می‌دهد؟

برچیده شدن گشت ارشاد را پیگیری می کنیم / نهادهای فرهنگی و مذهبی بابت هزینه هایشان پاسخگو باشند

حال و هوای زائران اربعین حسینی در نجف اشرف

تحریم‌ها ملت ایران را هدف قرار داده است/ فشار بر خانواده‌ها، بالخصوص زنان و کودکان و اقشار آسیب پذیر از آثار تحریم است!

کد خبر: 16281 | تاریخ انتشار: 16:37:52 - پنج‌شنبه 16 ژوئن 2022 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

معاون استاندار گیلان عنوان کرد؛آماده سازی ۳۴ طرح سالم سازی در سواحل گیلان/ معوقات ناجیان غریق پرداخت می شود

کاشف خبر / به نقل از گیل فام ، معاون استاندار گیلان، با بیان اینکه امسال ۳۴ طرح سالم سازی دریا و ۶۸ شناگاه را برای حضور مردم و مسافران آماده سازی کردیم، گفت: این طرح ها از اول تیر فعال می شوند.
به گزارش پایگاه خبری گیل فام حسین مصطفی پور، با اشاره به فرارسیدن فصل تابستان و لزوم مدیریت سواحل، اظهار کرد: استان گیلان ۲۸۴ کیلومتر ساحل دارد که شامل ۱۰ شهرستان ساحلی می شود.

وی با بیان اینکه امسال ۳۴ طرح سالم سازی دریا و ۶۸ شناگاه را برای حضور مردم و مسافران آماده سازی کردیم، افزود: ۵۱۲ نقطه خطرآفرین در سواحل استان شناسایی شده است؛ البته به دنبال دستور رئیس جمهور مبنی بر آزادسازی سواحل شاهد افزایش این نقاط از ۳۰۰ به ۵۱۲ هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، طرح های سالم سازی موجود را برای پذیرایی از مسافران ناکافی دانست و تصریح کرد: گیلان سالانه پذیرای مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور است و بعد از دو سال و نیم درگیری با بیماری کرونا، اکنون مردم فرصت حضور در سواحل شمال را پیدا کردند.

مصطفی پور، با تاکید بر لزوم افزایش طرح های سالم سازی دریا و ساحل، اضافه کرد: این طرح ها براساس منابع اعتباری و ظرفیت های موجود ایجاد می شود و لذا تاکنون ۳۴ طرح را فراهم کردیم که از اول تیر افتتاح می شود.

وی پنج طرح را خصوصی و مابقی را مربوط به نهادهای دولتی دانست و عنوان کرد: خوشبختانه به دنبال درخواست عمومی مردم مبنی بر آزادسازی سواحل، در کمتر از یک ماه سواحل گیلان آزاد شد؛ البته تنها درگیری ۱۵ درصدی داشتیم و بر خلاف مازندران، مردم و مسافران بیشتر از موهبت و دریا و ساحل برخوردار بودند.

جانشین ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه های ساحلی گیلان، ساحل و دریا را یک امتیاز گردشگری دانست؛ نه خطرآفرین و اضافه کرد: ستاد مذکور از ۹ کمیته تشکیل شده و همه دستگاه ها را پای کار آوردیم تا مردم به بهترین نحو از ساحل بهره مند شوند و خطری جان آنان را تهدید نکند.

وی با اشاره به بدهکاری سنواتی ناجیان غریق استان، بیان کرد: با پیگیری های استاندار گیلان بخشی از مطالبات پرداخت شده و به زودی معوقات سال گذشته نیز پرداخت خواهد شد؛ امسال نیز سعی داریم حقوق و دستمزد ناجیان را سر موعد پرداخت کنیم.

مصطفی پور، اداره کل ورزش و جوانان را متولی ناجیان غریق دانست و تصریح کرد: برای ارتقای کیفیت نجات غریق اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی رایگان برای داوطلبان کردیم و تاکنون ۳۰۰ ناجی آماده حضور در طرح ها و شناگاه ها؛ همچنین نقاط خطرآفرین هستند.

معاون استاندار گیلان با بیان اینکه حتی یک نفر هم نباید در سواحل ما غرق شود، گفت: فرمانداران مسئول ستادهای شهرستانی ساماندهی سواحل هستند و لذا باید کنترل و بازرسی دقیق بر سواحل داشته باشند.

وی از اورهال و تعمیر امکانات نجات غریق همچون جت اسکی و قایق موتوری و… خبر داد و افزود: همه دستگاه های فرهنگی را پای کار آوردیم تا یک فضای فرهنگی – ورزشی را در سواحل استان برقرار کنند و شاهد کارهای ضد فرهنگی نباشیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار