کد خبر: 15665 | تاریخ انتشار: 18:07:56 - پنج‌شنبه 5 مه 2022 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

برنامه‌ریزی برای افتتاح نمایندگی میراث‌فرهنگی در بخش دیلمان

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گیلان از بازدید میدانی بخش دیلمان شهرستان سیاهکل برای بررسی شرایط احداث نمایندگی میراث‌فرهنگی در این شهر خبر داد.

کاشف خبر /  ولی جهانی گفت: در طی بازدید شرایط احداث و راه‌اندازی دفتر نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این شهر مورد بررسی قرار گرفت.

به گفته او، مقدمات انجام این طرح به انجام رسیده و با توجه به اینکه بخش دیلمان شهرستان‌ سیاهکل به لحاظ بهره‌مندی از پیشینه تاریخی و همچنین شناسایی قریب به ۴۵۰ اثر فرنگی و تاریخی در این منطقه، با این اقدام می‌توان زمینه حفاظت حداکثری از این میراث ارزشمند تاریخی را فراهم کرد.

پس از راه‌اندازی این دفتر کلیه استعلامات مربوط به بخش دیلمان، توسط کارشناسان مستقر در این نمایندگی پاسخ داده خواهد شد و این اقدام موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها و همچنین شتاب‌بخشی به انجام امور خواهد شد.

این طرح به صورت آزمایشی و به مدت ۱ سال اجرا می‌شود و در صورت وجود ارزیابی‌های مثبت و تحقق اهداف پیش‌بینی شده برای مدت طولانی‌تری تمدید خواهد شد.

اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان در نظر دارد در مناطق کوهستانی مانند کجید، طول‌لات، جیرنده و خورگام نیز دفاتر نمایندگی این اداره‌کل را احداث کند

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار