آنچه از میراث‌بانان نمی‌دانیم!

اختلاف خانوادگی در تالش منجر به قتل شد

پیش بینی بکار گیری بیش از ۱۰۰۰ زندانی در زندان های گیلان

دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرستان لاهیجان با نقاش و معمار برجسته لاهیجی

نشست هم اندیشی بررسی کمک به خانواده های زندانیان با اولویت اشتغال معیشت با مشارکت سازمان بسیج حقوقدانان در زندان ضیابر

اولین نشست هماهنگی جشنواره رسم جوانمردی برگزار شد

تعارض منافع، خط قرمز نظام سلامت گیلان است/ عملکرد مسئولان بهداشت و درمان باید قابل‌اندازه‌گیری باشد

رگبار‌های بهاری در گیلان تا اواسط این هفته

وزرا ضعیفند و استانداران در باغ نیستند / عملکرد وزیر کار ضعیف است، اما به او رای مثبت دادم!

تهران و گیلان، پیرترین استان های کشور

نیم میلیون خودرو تعطیلات فطر وارد استان گیلان شدند

خرید تضمینی بیش از ۱۴ هزار تن برگ سبز چای

کد خبر: 15001 | تاریخ انتشار: 19:14:50 - چهارشنبه 23 فوریه 2022 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

تا چند روز آینده سرعت اینترنت بالا می رود

وزیر ارتباطات یکی از دلایل افت سرعت اینترنت در روزهای اخیر را ازدحام شدید در شبکه مخابرات چند استان دانست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان  ، عیسی‌زارع‌پور وزیر ارتباطات در حاشیه افتتاح شبکه سراسری سیگنال‌رسانی صدا و سیما در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال درباره وضعیت اینترنت گفت: به ظرفیت شبکه مخابرات ۳۰۰ گیگابیت بر ثانیه‌ افزوده شده و مردم طی یکی دو روز آینده نتیجه آن را که همان افزایش کیفیت ارتباطات است، مشاهده خواهند کرد.

زارع پور ادامه داد: با رجوع به شاخص‌های جهانی و ظرفیت‌های داخلی برای مانیتورینگ وضعیت شبکه مشاهده خواهید کرد که طی چند ماه اخیر اتفاق ویژه‌ای نسبت به گذشته نیفتاده است. ما همواره به دنبال افزایش کیفیت شبکه هستیم و از شهریور ماه که به عنوان وزیر کار خود را آغاز کردم، متناسب با نیاز مردم زیرساخت‌های ارتباطی کشور را تقویت کردیم.

او در ادامه نارضایتی‌های مردم از سرعت اینترنت را ناشی از دو عامل بلند و کوتاه مدت دانست و افزود: بخشی از عامل نگرانی مردم نسبت به کیفیت اینترنت، ازدحام (congestion) شدید و مسدود شدن شبکه مخابرات در چند استان کشور بود؛ تراکم در بعضی از ساعات به حدی بود که بیش از ۹۶ درصد از لینک‌ها با ازدحام رو به رو شده بود.

او با اشاره به سخنان قبلی خود درباره عدم توسعه مناسب شبکه ارتباطات ثابت کشور، افزود: دلیل بلند مدتی نارضایتی‌های اخیر، عدم توسعه مناسب شبکه ارتباطات ثابت کشور طی ۱۰ سال گذشته است. این شبکه مادر همه شبکه‌ها بوده و اپراتورهای سیار و FCP نیز به آن وابسته هستند. تقاضا برای ترافیک در این مدت افزایش پیدا کرده است اما طی ۱۰ سال گذشته متناسب با نیاز امروز مردم، زیرساخت‌ها توسعه پیدا نکرده است. ما در تلاش هستیم براساس آنچه که در اختیارمان است این زیرساخت‌ها را به سرعت توسعه دهیم.

وی با اشاره به اظهارات رئیس هیئت مدیره شرکت زیرساخت گفت: کیفیت شبکه را آن قدر بالا برده‌ایم که توانستیم ظرفیت‌های جدیدی را برای ترانزیت ترافیک از خاک جمهوری اسلامی ایران فراهم کنیم. امروز نزدیک ۴۰ درصد به ظرفیت ترانزیت ترافیک کشور افزوده شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار