گروه : دسته‌بندی نشده

مرد ۳۲ ساله ای به نام امیر بعد از دستگیری اعتراف کرده که روزی زنگ ۱۰۰ خانه را می زدم تا طعمه هایم را پیدا کنم. او گفت: وقتی زنگ میزدم بچه ها را به بهانه پس دادن قرض پدرشان گول میزدم و به خانه میرفتم.

به گزارش کاشف خبر، زمستان تلخ روز هفتم دی زمستان سال گذشته بود که زن و مرد جوانی نگران و آشفته پای در کلانتری ۱۳۰ نازی آباد گذاشتند و از ماجرای تلخی که برای دختر هشت ساله‌شان رخ داده بود پرده برداشتند.

پدر خشمگین به ماموران گفت: من و همسرم به محل کارمان رفته بودیم و دخترمان در خانه تنها بود که در زمان نبود ن ما مرد ناشناسی زنگ خانه را به صدا در آورده است و با اطمینان از این که دخترمان در خانه تنهاست ادعا کرده که به من بدهکار است و پول قرضی را می خواهد بازگرداند و با این ترفند از دخترم خواسته که در خانه را برایش باز کند.

وی افزود: دخترم که به حرف های مرد غریبه اطمینان می یابد اقدام به بازکردن در خانه می کند که مرد ناشناس با ورود به خانه و با تهدید چاقو دخترم را هدف آزار و اذیت قرار می دهد و پس از بستن دست و پاهای دختر هشت ساله ام دست به سرقت طلا و پول می زند.

با توجه به حساس بودن پرونده این سرقت شیطانی، تیمی از ماموران اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس دشتبان از شعبه ۱۰ دادسرای امور جنایی برای تحقیقات و دستگیری مرد شیطان صفت وارد عمل شدند. در نخستین پلان تجسس های فنی واطلاعاتی پلیس مشخص شد سناریوهای مشابه دیگری از سوی مرد شیطان صفت رقم خورده است که در همه آن ها این مرد در جنوب تهران پس از تسلیم کردن دختربچه ها در هدف شومش دست به سرقت از خانه ها زده است.

تجسس ها ادامه داشت و ۱۲ پرونده تلخ و مشابه پیش روی ماموران قرار داشت که کارآگاهان به بررسی دوربین‌های مداربسته داخل ساختمان ها پرداختند و تصویر به دست آمده از مرد شیطان صفت را در آلبوم مجرمان سابقه دار مورد بررسی قرار دادند و مشخص شد این مرد ۳۲ ساله که امیر نام دارد از متهمان سابقه دار و زندانیان قدیمی است.

بازداشت شیطان

همین کافی بود تا مخفیگاه این مرد ردزنی شود و کارآگاهان ساعت ۲۲ چهارشنبه ۱۲ دی سال گذشته در عملیاتی غافلگیرانه امیر را دستگیر کنند.

اعترافات تکان دهنده

امیر ۳۲ ساله که ۲۰ پسر و دختر تهرانی را هدف نیت شوم خود قرار داده بود ابتدا سعی کرد ادعای بی گناهی کند اما وقتی با دختران و پسرانی که هنوز وحشت زده بودند مواجه شد لب به اعتراف باز کرد و گفت: بعد از این که زنگ خانه ها را به صدا در می‌آوردم بچه ها جواب می دادند ابتدا درباره پدر و مادرشان سوال می کردم و وقتی اطمینان پیدا می کردم که بچه ها در خانه تنها هستند ادعا می کردم که از پدرشان پول قرض گرفته ام و حالا می خواهم آن را بازگردانم و به بهانه این که پول را تحویل دهم از آن ها می خواستم که در را باز کنند.

وی افزود: وقتی وارد خانه می شدم با تهدید چاقو دست و پاهای طعمه هایم را با طناب یا روسری در اتاق خواب یا حمام می بستم و پس از آزار و اذیت کودکان دست به سرقت می زدم.

مرد شیطان صفت ادامه داد: در روز شاید زنگ ۱۰۰ خانه را به صدا در می‌آوردم تا این که شکارهایم را شناسایی می کردم.

توهم عجیب

امیر در ادامه با توهمی عجیب گفت: ۱۵ ساله بودم که به خاطر شکستن شیشه یک خانه به کانون اصلاح و تربیت رفتم و پس از آن به دلیل اعتیادم به شیشه و مواد مخدر دست به سرقت می زدم و سه ماه قبل از زندان آزاد شدم که هر روز یک نفر در گوشم حرف می زد و دستور می داد این نقشه را به اجرا بگذارم و هیچ چیزی دست خودم نبود.

اتهام افساد فی الارض

تحقیقات ادامه یافت و درنهایت ۲۰ شاکی این پرونده شناسایی شدند و از آن جایی که طبق تحقیقات پلیسی و اعترافات امیر، تعداد قربانیان او بیش از ۲۰ دختر و پسر بودند اما خانواده های بقیه کودکان از ترس آبرویشان شکایتی مطرح نکرده بودند، بازپرس دشتبان از شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران به خاطر تعدد جرایم متهم، کیفرخواست امیر را به اتهام مفسد فی‌الارض صادر کرد.

بدین ترتیب پرونده متهم با اتهام افساد فی‌الارض به دادگاه انقلاب ارجاع شد اما از جنبه آدم‌ربایی، سرقت و ضرب و جرح پرونده در شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران تحت بررسی قرار گرفت.

قتل در زمان سرقت

امیر در همان روزهای نخست دستگیری ادعا کرده بود که در یکی از سرقت ها وقتی وارد خانه ای می شود در برابر یک زن میان سال قرار می گیرد و برای اجرای نقشه اش با او درگیر می شود و وقتی زن تنها را به سمت عقب هل می دهد سر این زن به ستون خانه می خورد و روی زمین می افتد. زن میان سال در این مدت در قسمت آی سی یوی بیمارستان قرار داشت اما چندی قبل از سوی بیمارستان خبر رسید که زن میان سال پس از ماه ها تحت نظر بودن پزشکان روی تخت بیمارستان به کام مرگ فرو رفته است.

پرونده جنایی این زن که در خیابان کارگر شمالی تهران از سوی این سارق شیطان صفت به کام مرگ فرو رفته بود به شعبه ۱۰ دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد. امیر بار دیگر هدف تحقیق قرار گرفت اما وقتی شنید زن میان سال به کام مرگ فرو رفته است ادعاهای روز نخست دستگیری را منکر شد و تاکید کرد که در مرگ این زن نقشی نداشته است.

بنا بر این گزارش، تحقیقات در این پرونده به دستور بازپرس دشتبان در اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران ادامه دارد./ خراسان

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان