کد خبر: 1028 | تاریخ انتشار: 23:32:41 - یکشنبه 29 سپتامبر 2019 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

سیره شهدا الگویی برای گذر از شرایط دشوار است

استاندار گیلان به مناسبت روز بزرگداشت فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس با حضور در منزل شهید رحیم احمدزاده با خانواده این شهید گرانقدر که تنها فرزندپسرشان را تقدیم ماندگاری انقلاب کردند، دیدار و از صبر، استقامت و مجاهدت های آنان قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری کاشف خبر؛ دکتر زارع در این دیدار با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: آنچه که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون حتی پیش از آن، برای تحقق بزرگترین حادثه سیاسی قرن معاصر مایه عزت و سربلندی ملت ایران بوده، رشادت و دلاورمردی شهدا و ایثارگران است.

وی با بیان اینکه در دفاع مقدس نه تنها رژیم بعثی، بلکه دیگر حامیان جنگ تحمیلی تلاش می کردند تا با ناکام ساختن ملت ایران بر کشور احاطه پیدا کنند، تصریح کرد: این شهدا بودند که با مجاهدت های خالصانه خود مایه پیروزی، عزت و سرافرازی کشور شدند.

دکتر زارع خاطرنشان کرد: امروز که فشارها و توطئه دشمنان بیش از پیش به ایران اسلامی تحمیل شده، بیان ارزش های متعالی شهدا و سیره آنان که در واقع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، می تواند الهام بخش و الگویی برای ایستادگی، مقاومت و گذر از روزهای سخت و دشوار باشد.

شهید رحیم احمدزاده سوم خرداد ۱۳۶۳ در سن ۲۰ سالگی در منطقه مریوان به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر پاک آن در گلزار شهدای رشت به خاک سپرده شد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار