فرماندار لاهیجان خبرداد؛ رتبه اول لاهیجان در اعطای تسهیلات خسارت دیدگان شیوع ویروس کرونا در استان

بارش شدید باران در گیلان و مازندران

صادرات چای ایرانی دستمایه ای برای تخریب !

بازدید هیاتی از کشور کنیا از لاهیجان

تعمیق و گسترش مناسبات اقتصادی-تجاری در خصوص صادرات چای لاهیجان به کنیا

عرضه چای بهاره در کارخانه چایسازی رحمانیان

رییس اوقاف شهرستان رودسر و املش ؛ توزیع ۳۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۷۵۰ میلیون ریال در بین خانوارهای آسیب دیده از کرونا / مصوب شدن ارتقای ۱۲ مرکز بقاع متبرکه به مراکز فرهنگی ،قرآنی و اجتماعی افق

سرپرست شهرداری لاهیجان با شهردار سیلهت بنگلادش گفت و گو کرد

روند فعالیت والیبال شهرستان لاهیجان در سالهای اخیر صعودی است / برتری تیم لاهیجان در لیگ استان نشان از تلاشهای مثمرثمر هیات دارد / حذف اهالی والیبال لاهیجان در دوره ریاست خانم پورشاهماری به دلیل اختلاف سلایق / والیبال شهرستان لاهیجان روزهای سیاه خود را پشت سر گذاشته است

طرح سلامت حیوانات توسط شهرداری لاهیجان اجرا می شود

ستاد بحران عملیات زمستانی شهرداری لاهیجان آماده خدمات رسانی است

موزه تاریخ چای لاهیجان تا اطلاع ثانوی تعطیل است

کد خبر: 7492 | تاریخ انتشار: 12:35:00 - دوشنبه 7 سپتامبر 2020 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

بزودی ۱۰۰درصد آب شرب لاهیجان از تصفیه‌خانه بزرگ استان تامین شود.

به گزارش پایگاه خبری کاشف خبر؛ در نشستی با حضور مدیرکل آب و فاضلاب گیلان وضعیت آب شرب لاهیجان مورد بررسی قرار گرفت.

فرماندار شهرستان با اشاره به تامین ۹۵ درصدی آب شرب لاهیجان از تصفیه خانه گیلان خاطر نشان کرد: امیدواریم تا با پیگیری های مدیران حوزه آب و فاضلاب استان و شهرستان بزودی ۱۰۰ آب شرب لاهیجان از این تصفیه خانه تامین شود.

محمودی افزود: تامین اعتبار این پروژه از منابع ملی، استانی و شهرستانی با پیگیری های ما مسئولان برای احقاق حق مردم الزامی می باشد.

مقام عالی دولت در شهرستان در این نشست با تاکید بر اینکه بنای نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر مردم سالاری است، خاطر نشان کرد: ارتباط با اقشار مختلف مردم از ضروریات امروز مدیریتی است ما وظیفه داریم نسبت به مطالبات مردم توجه جدی داشته باشیم.

فرماندار با اشاره به اینکه استیفای حقوق شهروندی مردم لاهیجان از مسئولیت های مدیران است، گفت: شایسته است تا هر اتفاق و اقدامی در حوزه آب و فاضلاب به اطلاع مردم رسانده شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در این نشست گفت: با وارد مدار شدن تصفیه‌خانه بزرگ استان، آب شرب مورد نیاز ۱۴ شهرستان‌ گیلان را تا سال ۱۴۲۵ تأمین می شود.

سید محسن حسینی گفت: با شروع به کار آزمایشی فاز دوم تصفیه خانه بزرگ گیلان از هفته دولت سال جاری، کیفیت آب شرب ۱۴ شهر از جمله شهر های شرق گیلان و نیز بسیاری از روستاهای همجوار با خط انتقال، ارتقا یافت.

وی افزود: پس از استحصال آب از طریق منابع سطحی و زیر زمینی، باتوجه به شرایط آب و به منظور ارتقای کیفی، فرایند تامین آب شرب بهداشتی انجام و آب با بالاترین حد کیفیت استاندارد به شبکه توزیع منتقل می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اعلام اینکه ۹۵ درصد آب شرب لاهیجان از تصفیه خانه بزرگ گیلان است، افزود: آب شرب در این شهر از نظر کیفی و کمی بهبود یافت.

حسینی گفت: پیش از این در ایام پیک سفرها و حتی شیوع بیماری کرونا که موجب افزایش ۲۵ درصدی مصرف آب گردید، ما دچار افت فشار می شدیم که با وجود بهره برداری از تصفیه‌خانه گیلان دیگر شاهد این اتفاق نخواهیم بود.

وی ضمن عذرخواهی از مردم لاهیجان به دلیل افت فشار و کیفیت آب شرب در هفته های اخیر، خاطر نشان کرد: افزایش فشار آب باعث بروز مشکلات اخیر در آب شرب لاهیجان بود که با اقدامات تیم عملیاتی شرکت آب و فاضلاب رفع مشکل گردید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اشاره به اینکه کیفیت آب شرب لاهیجان روز به روز به دلیل شست و شوی شبکه افزایش پیدا خواهد کرد، تصریح کرد: این عملیات با برنامه ریزی و طی ساعت ۲۴ شب الی ۶ بامداد صورت می گیرد تا شهروندان لاهیجانی دچار مشکل نگردند.

شهر لاهیجان ۵۰ هزار مشترک آب و فاضلاب دارد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار