گروه : دسته‌بندی نشده

به گزارش پایگاه خبری کاشف خبر؛ در نشستی با حضور مدیرکل آب و فاضلاب گیلان وضعیت آب شرب لاهیجان مورد بررسی قرار گرفت.

فرماندار شهرستان با اشاره به تامین ۹۵ درصدی آب شرب لاهیجان از تصفیه خانه گیلان خاطر نشان کرد: امیدواریم تا با پیگیری های مدیران حوزه آب و فاضلاب استان و شهرستان بزودی ۱۰۰ آب شرب لاهیجان از این تصفیه خانه تامین شود.

محمودی افزود: تامین اعتبار این پروژه از منابع ملی، استانی و شهرستانی با پیگیری های ما مسئولان برای احقاق حق مردم الزامی می باشد.

مقام عالی دولت در شهرستان در این نشست با تاکید بر اینکه بنای نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر مردم سالاری است، خاطر نشان کرد: ارتباط با اقشار مختلف مردم از ضروریات امروز مدیریتی است ما وظیفه داریم نسبت به مطالبات مردم توجه جدی داشته باشیم.

فرماندار با اشاره به اینکه استیفای حقوق شهروندی مردم لاهیجان از مسئولیت های مدیران است، گفت: شایسته است تا هر اتفاق و اقدامی در حوزه آب و فاضلاب به اطلاع مردم رسانده شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در این نشست گفت: با وارد مدار شدن تصفیه‌خانه بزرگ استان، آب شرب مورد نیاز ۱۴ شهرستان‌ گیلان را تا سال ۱۴۲۵ تأمین می شود.

سید محسن حسینی گفت: با شروع به کار آزمایشی فاز دوم تصفیه خانه بزرگ گیلان از هفته دولت سال جاری، کیفیت آب شرب ۱۴ شهر از جمله شهر های شرق گیلان و نیز بسیاری از روستاهای همجوار با خط انتقال، ارتقا یافت.

وی افزود: پس از استحصال آب از طریق منابع سطحی و زیر زمینی، باتوجه به شرایط آب و به منظور ارتقای کیفی، فرایند تامین آب شرب بهداشتی انجام و آب با بالاترین حد کیفیت استاندارد به شبکه توزیع منتقل می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اعلام اینکه ۹۵ درصد آب شرب لاهیجان از تصفیه خانه بزرگ گیلان است، افزود: آب شرب در این شهر از نظر کیفی و کمی بهبود یافت.

حسینی گفت: پیش از این در ایام پیک سفرها و حتی شیوع بیماری کرونا که موجب افزایش ۲۵ درصدی مصرف آب گردید، ما دچار افت فشار می شدیم که با وجود بهره برداری از تصفیه‌خانه گیلان دیگر شاهد این اتفاق نخواهیم بود.

وی ضمن عذرخواهی از مردم لاهیجان به دلیل افت فشار و کیفیت آب شرب در هفته های اخیر، خاطر نشان کرد: افزایش فشار آب باعث بروز مشکلات اخیر در آب شرب لاهیجان بود که با اقدامات تیم عملیاتی شرکت آب و فاضلاب رفع مشکل گردید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اشاره به اینکه کیفیت آب شرب لاهیجان روز به روز به دلیل شست و شوی شبکه افزایش پیدا خواهد کرد، تصریح کرد: این عملیات با برنامه ریزی و طی ساعت ۲۴ شب الی ۶ بامداد صورت می گیرد تا شهروندان لاهیجانی دچار مشکل نگردند.

شهر لاهیجان ۵۰ هزار مشترک آب و فاضلاب دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان