گروه : دسته‌بندی نشده

 

هافبک عراقی تیم فوتبال پرسپولیس با آپشن‌هایی که در قرارداد خود گنجانده، سالانه رقمی حدود ۱۰ میلیارد تومان از این باشگاه دریافت خواهد کرد.
به گزارش کاشف خبر ،به نقل از فارس؛ یکی از دغدغه‌های باشگاه پرسپولیس برای فصل جدید حفظ بشار رسن بازیکن عراقی است. بازیکنی که در فصول اخیر یکی از تاثیرگذارترین هافبک‌های تیمش محسوب می‌شود.

مهدی رسول‌پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگوی مفصلی که روز گذشته داشت اشاره کرد که ۹۰ درصد مطالبات قرارداد رسن پرداخت شده است. وی به هواداران این وعده را داد که برای حفظ این بازیکن باشگاه همه تلاش خود را می‌کند، اما با وجود اظهار نظر سرپرست باشگاه پرسپولیس مشخص است که با نرخ ارز امروز حفظ چنین بازیکنی برای فصل آینده سخت خواهد بود. قرارداد این بازیکن عراقی نیز حاوی نکاتی است که در این گزارش به بخشی از آن‌ها اشاره می‌شود.

قرارداد بشار رسن با پرسپولیس با دریافت آپشن‌های اشاره شده که این بازیکن همه آپشن‌ها را شامل می‌شود به رقمی حدود ۴۵۰ هزار دلار برای یک فصل می‌رسد. (این رقم با نرخ دلار روز معادل ۲۲ هزار تومان، به رقمی حدود ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان می‌رسد.)

«بخشی» از موارد اشاره شده در قرارداد، به شرح زیر است: (لازم به توضیح است، فارس در زمینه ریز دریافت مطالبات این بازیکن، نظری ندارد و صرفا روایتگر قرارداد است).
* اصل قرارداد این بازیکن، ۳۰۰ هزار دلار برای یک فصل است.
* بعد از امضای قرارداد و قبولی در تست پزشکی، ۲۰ درصد قرارداد بلافاصله به این بازیکن تعلق می‌گیرد.
* بازیکن مستحق دریافت ۵۰ هزار دلار پاداش خواهد بود؛ چنانچه در ۵۰ درصد از بازی‌های لیگ برتر در لیست ۱۸ نفره قرار بگیرد. (وی تاکنون در بیش از هشتاد درصد بازی ها، در فهرست ۱۸ نفره تیمش حضور داشته است)
* در صورتی که در ۴۰ درصد از مسابقات لیگ برتر در فهرست ۱۴ نفره باشد، ۵۰ هزار دلار پاداش دریافت می‌کند. (این بازیکن تا قبل از بازی امشب با گل گهر، در بیش از هفتاد درصد دیدار‌ها حضور داشته است)
* در صورت رضایت مدیرعامل از عملکرد بازیکن، ۵۰ هزار دلار به عنوان پاداش پرداخت خواهد شد.
* مطابق با قوانین و مقررات، کلیه مالیات‌های پرداختی برعهده خود بازیکن خواهد بود.
* در صورت بروز اختلاف، موضوع به فدراسیون فوتبال ایران ارجاع خواهد شد. بدیهی است آرای صادره از سوی کمیته‌های انضباطی و استیناف برای طرفین قابل اجرا است؛ درصورتی که هر یک از طرفین از آرا متقاعد نشوند، موضوع به فیفا ارجاع می‌شود.
* قرارداد به دو زبان فارسی و انگلیسی با اعتبار یکسانی تنظیم شده است و کلیه نسخه‌ها به یک میزان معتبر است.

قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی در فوتبال ایران، به اتفاقی شگفت انگیز تبدیل شده است. قرار گرفتن آپشن‌هایی در کنار رقم اصلی قرارداد که عمدتا غیرمتعارف و شائبه برانگیز است، ابهامات زیادی را موجب شده است. این اتفاق، جریانی شائبه برانگیز را به وجود آورده که در دو تیم استقلال و پرسپولیس که دارای هواداران گسترده بوده و از بیت المال بهره می‌برند، نگرانی‌های گسترده و جدی را دامن زده است.

قرارداد شیخ دیاباته با استقلال و بشار رسن با پرسپولیس و آپشن‌های عجیب و غیرمتعارف آن، شائبه‌های گسترده‌ای را دامن زده که برخی با اصطلاح “ترکمانچای” با آن‌ها مواجه شده اند. در این روز‌ها انتظار می‌رود که درباره چگونگی انعقاد این قرارداد‌ها و آپشن‌های آن، توضیحات منطقی و قابل قبولی از سوی مسئولان وقت داده شود.

تصاویری از قرارداد رسن با باشگاه پرسپولیس را در زیر می‌بینید:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان