انتصاب مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان

تامین امنیت ،حفظ جان و مال مردم یکی از مطالبات نیروی انتظامی/ساماندهی تفرجگاهها ،امن سازی پارکها و طرحهای سالمسازی دریا/ارتقای فرهنگ رانندگی در شهرستان و کاهش تصادفات

پرافتخارترین دفاع ایرانیان از سرزمین خود، در دفاع مقدس هشت ساله تحقق یافت/ رمز جاودانگی و عزت این دوران پرافتخار با زبانی هنرمندانه و شیوا به نسل جوان بازگو شود/ بالاترین میزان همدلی، بعد از دوران دفاع مقدس، در جریان مبارزه با کرونا شکل گرفت

با حکم استاندار گیلان؛ سرپرست فرمانداری شهرستان آستارا منصوب شد

دستگیری کلاهبردار سایت دیوار و شیپور در رشت

توسعه اشتغال، تقویت صادرات و تحول اقتصادی، محور فعالیت‌های مدیران باشد / ضرورت تکمیل پروژه‌های عمرانی و فعال‌کردن واحدهای تولیدی

معرفی رسولی فرخی به عنوان نماینده معین آستانه اشرفیه به هیات رئیسه

واحدهای تولیدی تحت مدیریت بانک‌ها ، به بخش خصوصی توانمند بومی واگذار شوند

تکمیل پروژه های عمرانی حوزه راهسازی گیلان شتاب گیرد

اختتامیه سومین دوره جایزه ادبی بیژن نجدی _لاهیجان

اسماعیل میرغضنفری به سمت فرماندار شهرستان بندرانزلی منصوب شد

نظری: بازار لوازم خانگی از کنترل وزارت صنعت خارج شده است

کد خبر: 6090 | تاریخ انتشار: 12:48:09 - سه‌شنبه 23 ژوئن 2020 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین استانداری گیلان و پژوهشگاه نیرو در حوزه مدیریت پسماند

تفاهم‌نامه همکاری بین استانداری گیلان و پژوهشگاه نیرو در حوزه مدیریت پسماند به‌منظور بومی‌سازی فناوری‌های مدیریت و تبدیل پسماند به انرژی با امضای معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان و رئیس پژوهشگاه نیرو، منعقد و مبادله شد.

 به گزارش پایگاه خبری کاشف خبر ؛ این تفاهم‌نامه با موضوع فراهم‌سازی شرایط اجرای پروژه «بومی‌سازی طراحی، ساخت و بهره‌برداری فناوری‌های مدیریت و تبدیل پسماند به انرژی با اولویت احداث تأسیسات مدیریت پسماند و نیروگاه هضم بی‌هوازی از پسماند مخلوط شهری» در شهرستان تالش استان گیلان منعقد شده است.

در جریان امضا این تفاهم نامه دکتر ساتکین معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) به پیشنهاد ارائه شده به وزارت نیرو در خصوص رفع سریع مشکل زباله در شمال کشور و استحصال انرژی و درآمد زایی از این طریق اشاره کرد و گفت: ساتبا به دنبال حل مشکل زباله در شمال کشور است.

علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان نیز اظهار داشت: بحث سیستم‌های هاضم بی‌هوازی برای اولین بار در کشور مطرح می‌شود و در استان گیلان برای رفع معضل پسماند، همکاری و مساعدت داریم.

وی ادامه داد: با عنایت به انباشت پسماند در شهرهای شمالی، نگران نسل های آینده هستیم و انتظار داریم این پروژه با توجه به پتانسیلی که در وزارت نیرو وجود دارد؛ با مساعدت مدیران ارشد این وزارتخانه هرچه زودتر وارد فاز عملیاتی و اجرا شود.

به گفته مهدی رضایی مجری طرح زیست توده پژوهشگاه نیرو، مدیریت صحیح پسماند و تبدیل آن به برق در شهرهای شمالی کشور، کاهش اثرات مخرب و زیان‌بار زیست محیطی پسماندها، حمایت از رونق تولید از طریق ساخت داخل تجهیزات و بومی سازی فناوری، از اهداف این تفاهم نامه است.

پویا شهشهانی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری های گیلان نیز ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص پهنه بندی استفاده مشترک‌ از تاسیسات مدیریت پسماند و پیشرفت پروژه های در دست اجرای استان گفت : استفاده از راهکارهای فناورانه داخلی مبتنی بر میزان و آنالیز پسماند استان، مدیریت اصولی پسماندها را به دنبال خواهد داشت.

بر اساس “سند راهبردی و نقشه راه توسعه فناوری‌های مرتبط با انرژی زیست‌توده در ایران” پژوهشگاه نیرو ماموریت توسعه توان ساخت داخل فناوری‌های استحصال انرژی از پسماند را دارد.

در این راستا با توجه به عزم استانداری گیلان برای حل معضل پسماند شهری با استفاده از توانمندی داخلی و حمایت سازمان برنامه و بودجه کشور از طرح‌های مربوط به پسماند استان‌های شمالی بر اساس مقررات قانونی و شرایط و ضوابط مندرج در این تفاهم‌نامه، این قرارداد همکاری میان طرفین به امضاء رسید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار