کد خبر: 5130 | تاریخ انتشار: 16:55:42 - شنبه 11 آوریل 2020 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

فاصله‌گذاری هوشمند در امتداد فاصله‌گذاری اجتماعی است/ صاحبان صنایع و صنوف پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان فاصله‌گذاری هوشمند را در امتداد فاصله‌گذاری اجتماعی برشمرد و صاحبان صنایع و صنوف را ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست.

به گزارش پایگاه خبری کاشف خبر ، دکتر ارسلان سالاری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در گیلان هم‌زمان با سراسر کشور، اظهار کرد: طرح فاصله‌گذاری هوشمند در ادامه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است و در آن همچنان بر حفاظت‌های فردی تأکید شده است.

وی با تأکید بر اینکه فاصله‌گذاری هوشمند مکمل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است، افزود: اجرای این طرح در فاز کنونی به‌هیچ‌عنوان از اهمیت دستورالعمل‌های بهداشتی و برنامه‌های قبلی کم نمی‌کند بلکه تقویت‌کننده آن‌ها نیز هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اجرای دستورالعمل‌های تدوین‌شده مختص به صنایع و صنوف در طرح فاصله‌گذاری هوشمند، گفت: مطابق یکی از بندهای اجرایی فاصله‌گذاری هوشمند، ارائه خدمات در سیستم اداری به‌جای یک‌سوم نیرو به دوسوم افزایش‌یافته و تنها یک‌سوم از کارکنان دولت به دورکاری و یا مرخصی مشغول می‌شوند.

دکتر سالاری با بیان اینکه در راستای طرح فاصله‌گذاری هوشمند، صنایع و صنوف کم‌خطر ازنظر احتمال انتشار عفونت تقسیم‌بندی می‌شوند، خاطرنشان کرد: صنایع و صنوف می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌ها، پروتکل‌ها و راهنماهای بهداشتی که برای هر صنف و صنایع به‌صورت جداگانه تدوین‌شده، فعالیت کنند.

وی با تأکید بر رعایت بهداشت محیط و کار در طرح فاصله‌گذاری هوشمند، افزود: در راستای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت بهداشت محیط در محیط‌های اداری، صنوف و صنایع بسیار مورد تأکید قرارگرفته و دستورالعمل‌های منفک و تخصصی در صنوف و صنایع مختلف به‌صورت تخصصی و کارشناسی تدوین و در اختیار آن‌ها قرارگرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: برای به حداقل رساندن احتمال انتشار عفونت اقداماتی نظیر ضدعفونی کردن ساختمان، وسایل و تجهیزات اداری و صنایع و رعایت بهداشت به جهت حفاظت از سلامت خود کارکنان از دیگر مواردی است که در دستورالعمل‌های تخصصی مشاغل و صنایع مختلف به آن تأکید شده است.

دکتر سالاری با اشاره به تأکیدات لازم بهداشتی برای ارائه‌دهندگان خدمت و اقدامات لازم برای تضمین سلامت گیرندگان آن، بیان کرد: وزارت بهداشت بر اجرای فاصله‌گذاری هوشمند در صنایع و صنوف نظارت مستمر دارد و همه صنایع و صنوف ملزم شده‌اند تا در سامانه سلامت ثبت‌نام کرده و دستورالعمل‌های بهداشتی سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تدوین‌شده را برای حفظ سلامت خدمات دهنگان و خدمات گیرندگان رعایت کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار