کد خبر: 4987 | تاریخ انتشار: 20:01:55 - جمعه 3 آوریل 2020 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

احتمال ریکال برخی فراورده های “رانیتیدین” در سطح کشور

مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فراورده های سلامت سازمان غذا و دارو گفت: با طرح موضوع وجود ناخالصی در فرآوردههای رانیتیدین، سازمان غذاودارو طی ماه‌های گذشته، اقدامات لازم برای آزمایش تمامی نمونه‌‌‌های این دارو در بازار دارویی کشور را انجام داده است.

به گزارش کاشف خبر؛ دکتر مهرناز خیراندیش در خصوص داروی رانیتیدین اظهار کرد: تمامی نمونه‌‌های فرآورده رانیتیدین در کشور به منظور آزمایش میزان ناخالصی فراخوان و آزمایش‌های لازم روی این داروها انجام شده است.

وی افزود: پس از اعلام نتیجه آزمایش‌ها، داروهایی که میزان ناخالصی نیتروزآمین موجود در آن بیشتر از حد مجاز باشد، ریکال خواهد شد.

مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده‌‌های سلامت سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه آزمایش‌های لازم روی نمونه‌های ارسالی تمامی شرکت‌ها دوبار مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج آن در اسرع وقت اعلام می‌شود، گفت: براساس نتیجه آزمایش، ریکال تمامی فروآرده‌‌های رانیتیدین دارای ناخالصی به سرعت انجام می‌شود.

گفتنی است سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) از ابتدای ماه آوریل (۱۳ فروردین) تمامی شکل‌های داروی رانیتیدین را به‌دلیل احتمال وجود آلودگی در آن از بازار جمع‌آوری کرده است.

تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار