گروه : دسته‌بندی نشده

نماینده مردم رشت در مجلس می‌گوید: من فکر می‌کنم دوران پیک این بیماری را در رشت رد کرده‌ایم و به سوی بهبودی، حرکت می‌کنیم.

«جبار کوچکی‌نژاد»، نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، درباره آخرین وضعیت شیوع کرونا در رشت در گفتگویی گفت: شیوع ویروس کرونا که اوایل اسفند شدت گرفته بود تقریبا بعد از عید شیب آن به سمت ضعیف شدن برگشت، به طوری که تقریبا بیمارستان‌های ما از بیمارهای مبتلا به کرونا تخلیه شده و تخت‌های خالی داریم و آی‌سی‌یوها نیز خالی هستند.

نماینده مردم رشت درباره آمار کنونی تلفات ناشی از کرونا در رشت، بیان کرد: مرگ و میر هم در رشت در حداقل است، یعنی روزانه ۲ تا ۳ نفر بر اثر این ویروس جان خود را از دست می‌دهند. یعنی آمار مرگ و میر در رشت از ۳۰ تا ۴۰ نفر مورد فوتی در روز، به این عدد رسیده است. بیشتر کسانی‌که بدحال بوده‌اند و مثلا یک ماه و نیم زیر دستگاه بوده‌اند، متاسفانه جان خود را از دست می‌دهند.

او فزود: جدیدا موارد مرگ و میر محدود است؛ به این صورت که خروجی بیماران بیشتر از ورودی آنهاست. مهمان نیز در رشت بسیار اندک است و امسال مسافر به رشت کمتر سفر کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره تاثیرگذاری طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در این شهر، گفت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خیلی موثر بود و مردم هم خیلی رعایت می‌کنند. روز سیزدهم تقرییا همه مردم در خانه‌هایشان ماندند و بیرون نیامدند و رعایت کردند.
کوچکی‌نژاد در پایان اظهار کرد: من فکر می‌کنم دوران پیک این بیماری را در رشت رد کرده‌ایم و به سوی بهبودی حرکت می‌کنیم.

برنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان