گروه : دسته‌بندی نشده

رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاهیجان و سیاهکل گفت : پس از اعلام شیوع بیماری کرونا و جدی بودن مسایل پیشگیرانه به همه هیات امنا مساجد و بقاع اعلام گردید که کلیه مراسمات ترحیم مذهبی رو تا اطلاع ثانوی تعطیل کنند تا خدایی نکرده انتشار این بیماری باعث آسیب دیدن دیگران نشود .
وی با تاکید بر رعایت بهداشت عمومی در بقاع و مساجد گفت :  به کلیه امنا توصیه شد نسبت به ضدعفونی آبدارخانه ها سرویسهای بهداشتی اهتمام ورزند و همچنین نسبت به زیارت ضریح امام زادگان با رعایت مسائل بهداشتی حائلی ایجاد کنند و ضریح را ضدعفونی نمایند.
اشکوری شایعه آماده سازی قبور در آقاسید محمد را هم تکذیب کرد و بیان داشت : تا این لحظه هیچ تصمیمی جهت ایجاد مکان خاص برای دفن بیماران فوت شده ازبیماری کرونا نبوده است و امیدواریم این بیماری باعث از دست دادن هیچکدام از شهروندان ما نشود که نیاز به قبر داشته باشیم.
حجت السلام میرحسینی اشکوری از مردم خواست به شایعات توجه نکنند و اظهار داشت : هیات امنا اقا سید محمد به جهت توسعه سرویس بهداشتی و همچنین فضا سازی جهت توسعه این زمین برای کارهای عمرانی عملیاتی رو آغازکرده اند .
رییس اوقاف و امور خیریه لاهیجان  ضمن اشاره به اینکه ساخت و مدیریت ارامستانها جزو وظایف شهرداری است  گفت : ما از مدتها پیش جهت ایجاد مکان ورزشی درآن زمین دنبال اخذ مجوزهای لازم بوده ایم و نقشه طرح جامع آنجا نیز آماده شده است .
وی در پایان گفت : ما برای ایجاد آرامستان با مسئولان شهرستان چندین بار مکاتبه داشتیم ولی تا امروز تدابیری برای آرامستان عمومی اندیشیده نشده و زمین های آقاسید محمد به هیچ وجه به عنوان قبرستان اسنفاده نخواهد شد .

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان