گروه : دسته‌بندی نشده

گردانندگان مغازه سوپرمارکت در شهرک ولیعصر با نصب اسکیمر به حساب مشتریان خود دستبرد می‌زدندکه بازداشت شدند.

به گزارش‌ کاشف خبر؛ ۲۸آبان‌ماه امسال بود که مردی به مأموران پلیس فتا تهران خبر داد که ۸ میلیون تومان از حسابش برداشت شده‌است. او گفت: امروز چند پیامک برایم ارسال شد که نشان می‌داد حسابم خالی شده‌است در صورتی که کارت عابربانکم همراهم است و نمی‌دانم که چطور این اتفاق افتاده است. شاکی گفت که آخرین بار با کارت بانکی‌اش از سوپرمارکتی در شهرک ولیعصر خرید کرده است.

بعد از مطرح شدن شکایت کارآگاهان پلیس با رد‌یابی حساب بانکی شاکی متوجه شدند که پول در یک مغازه فروش تلفن‌همراه برداشت شده است. تحقیقات بعدی با حضور کارآگاهان پلیس در محل و بررسی دوربین‌های مداربسته نشان داد که برداشت کننده پول مردی جوان بود که سه گوشی تلفن همراه خریده بود.
در حالی که بررسی‌ها در جریان بود ۱۵‌شکایت مشابه به مأموران پلیس فتا گزارش شد. بررسی‌شکایت‌ها حکایت از این داشت که همه شاکیان گفته بودند بعد از خرید از یک مغازه سوپرمارکت در شهرک ولیعصر به حساب بانکی‌شان دستبرد زده شده‌است. بررسی حساب شاکیان هم نشان داد که متهم با موجودی حساب شاکیان برای خودش جواهرات، لپ‌تاپ، تلفن همراه و موتورسیکلت، خریده بود.
در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان پلیس با رد یابی حساب‌شاکیان متوجه شدند که محل کپی کردن کارت عابربانک شاکیان یک کیوسک روزنامه فروشی در چهاردانگه اسلامشهر است که مأموران پلیس ۱۶‌آذرماه در محل حاضر شده و صاحبان کیوسک را که دو مرد جوان بودند، بازداشت کردند. مأموران پلیس در بازرسی از محل دستگاه اسکیمر برای کپی کردن کارت‌های عابربانک و یک لپ‌تاپ که اطلاعات کارت بانکی شاکیان در آن ثبت شده‌بود، کشف کردند. یکی از متهمان که مردی ۳۰‌ساله بود، دو عضو دیگر باند را هم به پلیس معرفی کرد. او گفت: ما چهار نفر هستیم که ابتدا یک مغازه سوپرمارکت در شهرک ولیعصر راه‌اندازی کردیم. وقتی مشتریان برای خرید می‌آمدند رمز عابربانک‌شان را در اختیار ما می‌گذاشتند. ما هم با دستگاه اسکیمر که روی کارتخوان نصب کرده‌بودیم، اطلاعات کارت بانکی‌شان را روی کارت‌های خام کپی می‌کردیم و در فرصت مناسب راهی مراکز خرید شده و موجودی‌شان را برداشت می‌کردیم. متهم گفت: بعد از آن بود که یک کیوسک روزنامه فروشی هم اجاره کردیم و قصد داشتیم دامنه سرقت‌مان را افزایش دهیم که گرفتار پلیس شدیم.
با اطلاعاتی که دو متهم در اختیار پلیس گذاشتند دو همدست دیگر آن‌ها هم بازداشت شدند. سرهنگ تورج کاظمی، رئیس پلیس فتا‌ی تهران گفت: تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر متهمان در پلیس فتای تهران جریان دارد. سرهنگ کاظمی گفت: در صورتی که شهروندان خودشان رمز کارت عابربانک‌شان را وارد کنند متهمان موفق نمی‌شوند که به حساب آن‌ها دسترسی پیدا کنند./برنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان