گروه : دسته‌بندی نشده

جانی پور گفت: قصد دارم فعالیتهای خود را در زمینه قرآنی ادامه داده و با سوق دادن و هدایت دانش آموزان و نوجوانان به سمت حفظ قرآن گامی موثر در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن بردارم.


به گزارش کاشف خبر به نقل از نوید شاهد گیلان رضا جانی پور گفت؛ با بیان اینکه اهل لاهیجان و دبیر تربیت بدنی در مدارس و شاغل در اداره آموزش و پرورش منطقه بندرکیاشهر هستم اظهار کرد: از دوران کودکی کم و بیش با تشویق پدر و مادرم در زمینه قرائت قرآن و تقلید از قاریان و اساتید مصری فعالیت داشتم و در مسابقات دانش آموزی شرکت میکردم و این پیش زمینه در بنده وجود داشت.

وی افزود: در زمان دانشجویی که فرصت مطالعه بیشتر بود توسط یکی از دوستان بسیار خوبم که حافظ کل قرآن بودند تشویق به حفظ قرآن شدم و به لطف خدا با برنامه ریزی دقیق شروع به حفظ قرآن کردم.

این حافظ کل قرآن کریم گفت: اینکه بتوانم از وقت و فرصتی که در اختیار دارم بیشترین و بهترین استفاده را کنم برایم مهم بود بنابراین چیزی را بهتر از حفظ کلام خداوند پیدا نکردم.

جانی پور با بیان اینکه پدر و مادرم بسیار تاثیر گذار بودند و دستشان را میبوسم که مرا از کودکی به سمت قرآن هدایت میکردند تصریح کرد: هرچند من در کودکی به ورزش بسیار علاقه داشتم و نتیجه آن هم معلم ورزش شدنم بود اما تشویق آنها این پیش زمینه خوب را در وجودم ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: استاد و دوست بسیار گرانقدرم مهرداد اسماعیل زاده حافظ کل قرآن کریم که در دانشگاه با وی آشنا شدم نیز تاثیر بسیاری در آغاز حفظ قرآن من داشت.

این حافظ کل قرآن کریم با بیان اینکه حدود یک سال و نیم است که با توفیق الهی موفق به حفظ کل قرآن شده ام اظهار کرد: مجموع دوره حفظ قرآنم مدت سه سال و دو ماه بود.

جانی پور با بیان اینکه در این مدت به یاری خدا در مسابقات قرآنی موفق به کسب مقام های مختلفی شده ام افزود: رتبه دوم مسابقات حفظ ۱۰ جز و رتبه اول مسابقات حفظ ۱۵ جز قرآن کریم فرزندان شاهد و ایثارگر کشور ، رتبه پنجم مسابقات حفظ کل فرهنگیان کشور و رتبه های مختلف در رشته های حفظ ۱۰ جز ۲۰ جز و کل قرآن در مسابقات اوقاف و مدهامتان استان شده ام.

وی با بیان اینکه خیلی از تاثیرات حفظ قرآن قابل توصیف نیست و بیشتر چشیدنیست تا گفتنی گفت: بنده در زندگی به هر موفقیت و توفیقی رسیدم از برکت قرآن بوده است.

این حافظ کل قرآن کریم تصریح کرد: حفظ قرآن بسیار شیرین ، لذتبخش و آرامش بخش بوده و باعث میشود انسان با قرآن انس بگیرد و هر روز قسمتی از آن را تلاوت نماید که همین مقدمه ای برای تدبر و در نهایت عمل به آموزه های قرآن است.

جانی پور با بیان اینکه اساتید قرآن انسانهایی متواضع و متخلق به اخلاق قرآنی هستند خاطرنشان کرد: در شهر لاهیجان در طول هفته، جلسات قرآن در مساجد برگزار میشود که به حمدالله استقبال خوبی هم از این جلسات می شود.

وی اظهار کرد: سعی کرده ام در زندگی ، منش و رفتار بزرگان و اساتیدم از جمله استاد لطفی نیا و استاد فلاح پور را که از اساتید برجسته قرآنی شهر و کشور هستند را الگوی خود قرار دهم.

این حافظ کل قران کریم گیلانی افزود: قصد دارم فعالیتهای خود را در زمینه قرآنی ادامه داده و با سوق دادن و هدایت دانش آموزان و نوجوانان به سمت حفظ قرآن گامی موثر در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن بردارم.

جانی پور با بیان اینکه به همه ی جوانان و نوجوانان عزیز که کم و بیش در زمینه قرآنی فعالیت دارند توصیه میکنم حفظ قرآن را زیر نظر یکی از اساتید حفظ قرآن آغاز کنند گفت: هر کسی هرچقدر که میتواند از قرآن حفظ کند و سعی کند محفوظات خود را با تمرین و تکرار نگه دارد.

وی با بیان اینکه حفظ قرآن در عین حال که کاری مستمر و ادامه دار است و به نظر سخت می آید اما اگر از روش درست استفاده شود بسیار شیرین و حتی آسان است، تصریح کرد: به هیچ وجه به نخبه بودن و تیزهوش بودن افراد و حتی به سن و سال بستگی ندارد، هر فردی اگر همت کند و با برنامه پیش برود حتما حافظ قرآن خواهد شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان