گروه : دسته‌بندی نشده

استاندار گیلان با اشاره به بهبود برخی شاخص‌های امنیتی و انتظامی در استان طی نیمه نخست سال جاری، گفت که لازم است این روند در جهت کمال، استمرار داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛دکتر ارسلان زارع صبح یکشنبه در مراسم معارفه فرمانده جدید انتظامی گیلان که صبح امروز با حضور سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور برگزار شد با گرامیداشت روز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و بیان اهمیت تامین نظم و امنیت اظهار داشت: نیروی انتظامی مظهر اقتدار و عامل برقراری نظم و آرامش در جامعه است و در ایجاد امنیت اجتماعی نقش موثری دارد.

رئیس شورای تامین استان افزود: امنیت و آرامش در جامعه، مرهون همکاری و مشارکت آحاد مردم فهیم و شریف و تلاش های فداکارانه تلاشگران عرصه نظم و امنیت و قضاست از این رو علاوه بر قدردانی از نیروی انتظامی و همه دست اندرکاران برای برقراری این موهبت در کشور، از همه دستگاه ها و نهادهای استان می خواهم تا برای ارتقای شاخص‌های مطلوب بیش از پیش به نیروی انتظامی کمک کنند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی که کشورمان در یک جنگ اقتصادی قرار گرفته؛ اصلی ترین اولویت ، مواجهه درست با دشمن و صف آرایی متحد در این آرایش جنگی است بر این اساس دو مولفه انسجام و همدلی از اساسی ترین مقوله های است که در این هنگامه، همگان باید به آن توجه داشته باشند.

دکتر زارع اضافه کرد: آمارها گویای آن است که در نیمه نخست سال جاری، شاهد بهبود برخی شاخص‌های امنیتی و انتظامی در گیلان هستیم و این انتظار را از فرمانده جدید استان داریم که این روند، در جهت کمال ادامه داشته باشد ضمن آنکه در مدت یادشده و طبق آمارهای اعلامی؛ سطح پاسخگویی پلیس و استفاده و بهره‌مندی از دولت الکترونیک ارتقا یافته و در عین حال اکثریت سرقت هایی که در استان اتفاق افتاده؛ توسط پلیس کشف شده و سرقت های مهم و قتل هایی که اتفاق افتاده اند، صد در صد کشف شده است.

وی خاطرنشان کرد: گیلان در ایام نوروز، تابستان و مواقع تعطیل شاهد حضور گردشگران بسیاری از مناطق مختلف کشور است که این امر افزایش تردد در شبکه حمل و نقل زمینی را به همراه دارد و ورود حجم بالای مسافر در گیلان زمینه ساز بروز تصادفات است اما در نیمه اول امسال آمار تصادفات استان روند کاهشی را نشان می دهد که جای بسی خوشحالیست.

استاندار گیلان یادآور شد: این انتظار از مجموعه نیروی خدوم انتظامی وجود دارد که به مقوله آموزش های همگانی در جهت مسئولیت پذیری ، قانون پذیری شهروندان و آشنایی آنان با حقوق شهروندی بیش از گذشته توجه داشته باشد البته این مهم به معنای رفع تکلیف از دستگاه های فرهنگی نیست بلکه لازم است در تعاملی زنجیره ای بین ناجا و آنها ، آموزش های همگانی و اجتماعی بین آحاد جامعه فراگیر شود.

دکتر زارع افزود: گیلان استانی مرزی است؛ خوشبختانه تاکنون چالشی در این حوزه نداشته ایم اما بهره مندی از مرز، فرصتی در اختیار استان قرار داده که در حوزه هایی، پیشانی نظام جمهوری اسلامی باشد بر این اساس کاستی ها و تنگناهای این بخش باید بدرستی شناسایی و اهتمامی جدی برای رفع آنها صورت گیرد.

وی گفت: فراموش نکنیم نیروی انتظامی ، نهادی است که بیشترین ارتباط را با مردم و شهروندان دارد و در حقیقت در معرض نگاه و قضاوت عمومی است و طبق تکلیفی که رهبر معظم انقلاب تعیین کرده اند؛ حفظ اقتدار توام با احترام و محبت به مردم و تلاش در راستای حقوق شهروندی مورد تاکید رئیس جمهوری، در دستور کار نیروی انتظامی بوده و باید استمرار داشته باشد.

استاندار و رئیس شورای تامین استان در پایان از تلاش ها و خدمات سردار محمد رضا اسحاقی تشکر و برای سردار ملکی فرمانده جدید انتظامی استان آرزوی موفقیت کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان