گروه : دسته‌بندی نشده

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر تجهیز بندر کاسپین گفت: اتصال این بندر به راه آهن سراسری زیرساخت‌های مورد نیاز آن را تکمیل می‌کند.

به گزارش کاشف خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکترسعید شیرکوند در حاشیه بازدید از منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کاربری مناطق آزاد در اقتصاد هر کشوری روشن است و در شمال ایران نیاز به ایجاد یک منطقه آزاد جهت استفاده از ظرفیت های بندری آن برای توسعه مراودات تجاری و اقتصادی با کشورهای حاشیه خزر احساس می شد.

وی خاطر نشان کرد: فعالیت های انجام شده در بندرکاسپین از زمان افتتاح آن تا کنون موجب شده که بخشی از کالاهای مورد نیاز کشور که باید از چین وارد بنادر جنوب کشور می شد از طریق بندرکاسپین مستقیما به شمال کشور منتقل شده و از این بندر به سایر نقاط ترانزیت می شود.

وی افزود: انتظار می رود بندر کاسپین به منظور امکان بهره مندی از تمام ظرفیتهایش و تاثیر روی اقتصاد منطقه و کشور هرچه سریعتر به راه آهن سراسری متصل شود.

شیرکوند یادآور شد: ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینری موجود در بندرکاسپین یکی از ظرفیت های بسیار مناسبی است که باعث می شود سرمایه گذاران و تجار فعالیت های خود را با استفاده از مزایا و معافیت های منطقه آزاد به راحتی انجام داده و موجبات رونق و شکوفایی منطقه را نیز پدید آورد.

وی با اشاره به بازدید از چند واحد تولیدی در منطقه آزاد انزلی گفت: با توجه به فعالیت های اقتصادی و تجاری خوب در حال انجام در این منطقه و وجود واحد های تولیدی فعالی که محصولات خود را به سراسر کشور و خارج از کشور صادر می کنند ، باید بگویم با این شرایط هرچقدر واحد تولیدی ایجاد کنیم بازهم کم است .

شیرکوند افزود: گیلان از ظرفیت نیروی انسانی بالقوه بسیاری برخوردار است که باید از این ظرفیت در جهت توسعه همه جانبه این استان به نحو شایسته استفاده شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان