گروه : دسته‌بندی نشده

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رودبار گفت: در مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت تقدم پیشگیری بر درمان و درمان سرپایی بر بستری دارای اهمیت است.
به گزارش کاشف خبر به نقل از پایگاه  اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر سعید نمکی در حاشیه بازدید از بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) شهرستان رودبار که استاندار گیلان نیز حضور داشت گفت: امروز گزارشاتی که از قبل از استان گیلان به دست ما رسیده بود را بررسی کردیم و قرار شد که از مراکز درمانی شهرستان رودبار و شهرهای منجیل و رستم آباد بازدید کنیم. موارد و مشکلات این مناطق را از نزدیک دیدیم و با مردم از نزدیک صحبت کردیم و برای حل مشکلات آنها با نماینده مردم در مجلس، استاندار گیلان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، همکاری می کنیم.
وی افزود: آنچه به عنوان سیاست کلان ما در وزارت بهداشت در مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت مطرح است، غیر از بسته هایی مانند کاهش پرداختی از جیب بیمار، حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج و توسعه زیرساخت های حوزه سلامت، تقدم پیشگیری بر درمان و درمان سرپایی بر بستری است.
وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: طرح ملی کنترل فشارخون و دیابت از مواردی است که در اولویت های اصلی وزارت بهداشت است چون تعداد قابل توجهی از بیماران به دلیل فشارخون بالا و دیابت، دیالیز می شوند که اگر در این حوزه ها پیشگیری کنیم، از تحمیل هزینه های زیاد به نظام سلامت و مردم جلوگیری کرده ایم.
دکتر نمکی اظهار داشت: خوشبختانه داروهای اساسی در اختیار مردم است و با تلاش همکاران ما و همکاری بانک مرکزی و دیگر بخش های دولت، تا پایان سال مشکلی در تامین داروهای اساسی نداریم.
وی بیان داشت: امیدواریم که بتوانیم کمبودهایی که در تجهیزات پزشکی و مشکلات مردم در موارد تشخیصی و متخصصان مورد نیاز برای این بخش از استان گیلان وجود دارد را در اسرع وقت جبران کنیم.
وزیر بهداشت با اشاره به اختصاص یک دستگاه سی تی اسکن به شهرستان رودبار برای ارائه خدمات تشخیصی به مردم و مسافران محدوده این شهرستان، گفت: این دستگاه در آینده ای نزدیک در شهرستان رودبار نصب خواهد شد. خوشبختانه تعداد پزشکان متخصص در این شهرستان، در حد قابل قبولی است که قرار شد کمبودها را تکمیل کنیم و ماندگاری پزشکان در این منطقه را با ضرایب و تمهیدات لازم، بالا ببریم.
گفتنی است وزیر بهداشت و درمان در نخستین روز از سفر خود به استان گیلان، از نحوه ارائه خدمات بیمارستان های ۳۱ خرداد منجیل، حضرت ولیعصر(عج) رودبار و سلامت رستم آباد بازدید کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از مجتمع پردیس دانشگاهی لاکان علوم پزشکی گیلان و پروژه های در دست اجرای آموزشی، بهداشتی و درمانی در آن بازدید کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان