تزریق واکسن آنفلوآنزا خطر ابتلا به حوادث قلبی و عروقی را کاهش می‌دهد

هشدار نارنجی ؛ هواشناسی آخرین روز‌های مهر گیلان ، زمستانی می‌شود

شهادت ۲ پلیس مبارزه با مواد مخدر در گیلان

وزیر بهداشت: هنوز بابت کرونا و پیک ششم خاطرمان آسوده نیست / باید در آماده باش بمانیم

لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی دریای خزر تصویب شد

تزریق واکسن‌های جدید به دانش آموزان گیلانی

سقوط مرگبار دختر جوان در منطقه خربو (ماسوله)

مصرف هفته‌ای ۴ تا ۵ تخم مرغ سبب افزایش چربی خون نمی‌شود

سخنگوی علوم پزشکی گیلان عنوان کرد: افزایش نگرانی ها از شروع زودهنگام پیک کرونا/ ۱۰۳ بیمار دیروز در گیلان بستری شدند

مشکلات بهسازی محل دفن زباله شهر لاهیجان با حضور دادستان و شهردار بررسی شد

فشار خون بالا در جوانی مغز را کوچک میکند !

آخرین‌ و جدیدترین آمار کرونایی استان گیلان

کد خبر: 12047 | تاریخ انتشار: 13:08:45 - پنج‌شنبه 12 آگوست 2021 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

بیمارستان‌های گیلان مملو از بیماران کرونایی / ۷۰ درصد ۵۰ ساله‌های گیلان واکسینه شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر جدیت در رعایت پروتکل‌های بهداشتی جهت عبور از پیک پنجم کرونا، گفت: تمام بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و مراکز سرپایی استان مملو از بیماران کرونایی است.
به گزارش پایگاه خبری کاشف خبر ؛ ارسلان سالاری با اشاره به سیر صعودی بیماری کرونا در استان، اظهار کرد: بالغ‌بر دو هزار بیمار در سطح بیمارستان‌ها بستری هستند و روزانه ۶۰۰ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز سرپایی بستری و یا خدمات دارویی دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه علاوه بر بیمارستان‌ها و مراکز سرپایی، تعداد زیادی از بیماران در مراکز ۱۶ و ۲۴ساعته بهداشتی مراجعه می‌کنند، افزود: بسیاری از بخش‌های بیمارستان‌های دولتی و خصوصی گیلان مملو از بیماران کرونایی بوده، چرا که شدت و قدرت بیماری کنونی بیشتر از پیک‌های قبلی است.

وی با بیان اینکه علاوه بر بیمارستان‌ها و مراکز سرپایی، تعداد زیادی از بیماران در مراکز ۱۶ و ۲۴ساعته بهداشتی مراجعه می‌کنند، افزود: بسیاری از بخش‌های بیمارستان‌های دولتی و خصوصی گیلان مملو از بیماران کرونایی بوده، چرا که شدت و قدرت بیماری کنونی بیشتر از پیک‌های قبلی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت جدی گرفتن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تأکید کرد و گفت: برای عبور از پیک و کاهش بستری و فوتی‌ها، مردم باید با جدیت بیشتری پروتکل‌های بهداشتی را به ویژه در ایام سوگواری محرم رعایت کنند تا ما شاهد افزایش بار بیماری نباشیم.

دبیر ستاد کرونا گیلان با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون تعداد تخت‌های درمانی و تجهیزات موردنیاز در استان با شتاب بیشتری در حال افزایش است، تصریح کرد: طی هفته‌های اخیر پنج دستگاه اکسیژن ساز و مخزن اکسیژن وارد بیمارستان‌های استان و علاوه بر آن سالن ۱۲۰ تخته اورژانس پشتیبان نیز مهیا برای انتقال بیماران شده است.

دکتر سالاری با اذعان به اینکه از همه ظرفیت‌های استان جهت بستری و مداوای بیماران استفاده می‌کنیم، خاطرنشان کرد: اگر مردم به نحو کنونی که ما شاهد آن هستیم شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت نکنند به‌گونه‌ای که تالارها باز، دورهمی‌ها تداوم و تجمعات در محیط‌های سربسته انجام شود، شاید در هفته‌های آینده ظرفیت‌های ما کاملاً تکمیل و امکان ارائه سرویس‌دهی به مردم نیز ممکن نباشد.

وی همچنین به کاهش مساعدت‌های خیران و نیکوکاران حوزه سلامت در گیلان اشاره کرد و گفت: در اسفند ۹۸ بسیاری از خیرین، جهادی‌ها، شرکت‌های همکار و بسیاری از سازمان‌ها به کمک مدافعان سلامت آمدند اما امروزه حضور خیران کمرنگ شده درحالی که حساسیت و رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم بسیار کاهش‌یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین به گزارشی در خصوص اجرای سند ملی واکسیناسیون کرونا در گیلان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۶۸۰ هزار دوز واکسن در گیلان تزریق‌شده که حدود ۳۰ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۷۰ درصد افراد بالای ۵۰ سال در استان را شامل می‌شود.

دکتر سالاری با اعلام اینکه در حال حاضر ۱۳۰ پایگاه و مراکز تجمیعی در استان به همت مدافعان سلامت و بسیج مشغول واکسیناسیون هستند، افزود: در حال حاضر روزانه ۳۰ هزار دوز واکسن در گیلان تزریق می‌شود و در صورت در اختیار داشتن واکسن بیشتر، آمادگی تزریق واکسن تا ۱۰۰ هزار دوز در روز را نیز در استان داریم.

 

 

دیارمیرزا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار