تصاویر تشییع پیکر شهیدان بهراد نصر و مرتضی هدایت زاده_ لنگرود

دیدار تیم های فوتبال پیکان – نفت مسجد سلیمان

اجرای نمایش “شهر کوچک ما” از ۱ آبان در مجتمع خاتم الانبیا (ص) رشت

دیدار دوستانه دوتیم پیشکسوتان لاهیجان – چوکا تالش

تزریق واکسن‌های جدید به دانش آموزان گیلانی

سقوط مرگبار دختر جوان در منطقه خربو (ماسوله)

لاهیجان آماده ثبت پایتخت چای ایران و شهر خلاق یونسکو است

هسته مرکزی انجمن رسانه لاهیجان فاقد وجاهت است

فشار خون بالا در جوانی مغز را کوچک میکند !

اعتماد به جوانان در حوزه ورزش همواره موجب درخشش کشورمان در میادین جهانی بوده است/دکتر سجادی فردی ورزشی هستند و درد جامعه ورزشی را درک می کنند

استقبال از اعضای تیم ملی کشتی فرنگی

صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان لاهیجان در ستاد فرماندهی انتظامی

کد خبر: 11802 | تاریخ انتشار: 19:27:14 - دوشنبه 19 جولای 2021 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

عدم حضور تماشاگران تاثیر منفی بر کیفیت فوتبال کشور/ فوتبال پایه ی ما برای استعداد سازی مناسب نیست

 

امین حسنی ،مربی جوان کشور در گفتگو با کاشف خبر ؛

لطفا به طور مختصر خود را معرفی کنید .

با عرض سلام خدمت شما و مخاطبین شما، امین حسنی هستم مربی این فصل سپیدرود رشت.

به نظر شما لیگ برتر فوتبال ایران چطور بود ؟

به نظر من لیگ امسال از سالهای قبل جذاب تر شده چه در صدر جدول چه در انتهای جدول ذوب آهن تیمی که فینال آسیا بوده الان برای بقا در لیگ برتر تلاش میکند، به نظر من قوانین عدم حضور تماشاگر تأثیرات خودش را روی تیمهایی مثل نساجی مازندران و ماشین سازی به طور منفی گذاشته است و حتی کیفیت بازی ها ، و اگر این اتفاق نمی افتاد جایگاه تیمها هم شاید الان متفاوت بود.

لیگ یک چطور بود ؟

لیگ یک امسال لیگ خوبی بود تا این اواخر هفت تیم مدعی صعود بودند جذابیتش برای من حضور احتمالی و مجدد فجر سپاسی در لیگ برتر است و امیدوارم بادران هم صعود کند چون تجربه و ثبات بیشتری در تیمداری دارند و میتوانند به کیفیت لیگ برتر سال آینده کمک کنند.چند تیم در لیگ یک امسال حضور داشتند که واقعا در سطح این لیگ نبودند واقعا جای تیمهایی مثل برق شیراز، استقلال اهواز، راه آهن تهران، سپیدرود رشت خالی است ، امیدوارم نظارت شود رو نحو ه ی تیمداری بعضی تیمهای خصوصی که آینده ی خیلی از فوتبالیستهای جوان و مستعد به افکار نادرست بعضی مدیران و مسئولین آن باشگاه ها مرتبط است و بر عکس استعدادیابی و استعدادسازی در حال استعدادسوزی هستند.

لیگ دو چطور بود ؟

لیگ دو هم مانند لیگ یک بود تیمهای خوبی بودند ولی متاسفانه شما هیچ آنالیزی نمیتوانستید از تیمی داشته باشید بعضی بازی ها از روزها قبل نتیجه اش مشخص میشود، شدیدا درگیر مسائل خارج از حرفه ی فوتبال و مسائل اخلاقی انجام میشود که شدیدا به آینده فوتبال ایران لطمه خواهد زد و در این صورت اگر نظارت نشود نسل خوبی در فوتبال نخواهیم داشت.

آقای حسنی شما مربی جوانی هستید.
آیا مدیران لیگهای فوتبال به مربیان جوان بها می‌دهند؟

بله مدیران به جوانها بها میدهند و من برجسته ترین مدیری که با ایشان افتخار همکاری داشتم جناب آقای گرشاسبی بودن در پیکان این افتخار نصیب بنده شد ایشان یک انسان فوق العاده دلسوز و حرفه ای بودند به نظر من این پرسپولیسی که الان هوادارنش ازش لذت میبرند دسترنج زحمات جناب گرشاسبی است.

نظر شما درباره ی فوتبال پایه چیست ؟

فوتبال پایه ما برای استعداد سازی مناسب نیست بجز چند تیم و مسئولینشان به طور مثال تیم موفق امسال لیگ تهران استقلال تهران با مدیریت آقای فریاد شیران در چهار لیگ مدعی بود، دو جام گرفتند ولی بعد از یک سال بسیار ایده عال بجای اینکه با ایشان تمدید کنند بودجه ی بیشتری در اختیارشان بگزارند به راحتی کنار گذاشته شدند و این اتفاق انگیزه را از سایر مدیران میگیرد و در نهایت بازیکنان متضرر میشوند.
و بدتر اینکه درگیر سایت های شرط بندی شدند بعضی تیمها که این ظلم در حق معصومیت آن بچه ها است که ما داریم زشتیهای فوتبال را به آنها آموزش میدهیم.

آقای حسنی با توجه به اینکه شما سابقه کار کردن با مربیان بزرگ کشور را  دارید ، درمورد تعویض مربیان درحین فصل توضیحاتی را بفرمایید؟

تعویض مربیان در ایران یه قانون شده است که اگر تیمی سه هفته باخت باید مربی عوض بشود شما نگاه کنید ببینید کدام تیم اتاق فکر یا تیم مدیریت فنی دارند؟!!کی و از کجا تصمیم میگیرد که نتیجه ی ضعیف از کجا حاصل شده؟!
در عدم نتیجه گیری یک باشگاه خیلی مسائل وجود دارد که البته یکی آنها میتواند مربی باشد.مدیران ما ببینند خودشان برای بهبود تیم چه ادوات و شرایطی را در چه سطحی فراهم کردند. از تیمی که روز بازی یه سفر طولانی با اتوبوس میرود، شما انتظار چی دارید؟! وقتی پرداختی بازیکنان را به موقع انجام نمیدهند مربی باید چیکار کند؟
و خیلی مسائل دیگر که در این امر دخیل است و متاسفانه ما یاد گرفتیم برای سرپوش گذاشتن روی ایرادها دیگران رو کنار بگذاریم و مقصر بدانیم. کل عوامل مدیریت را در بعضی تیمها شما فقط بعد از اخراج مربی و معرفی مربی جدید حس میکنید و نهایت دو هفته همه چیز فوق العادس و بعد به حالت گذشته برمیگردد.

درمورد جام حذفی چه نظری دارید ؟

جام حذفی برای تیمها مدعی لیگ میتواند شانس مجدد برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا باشد.

آیا درفصل جدید فوتبال برنامه ای دارید؟

بله من برنامه هایی دارم مثل سایر همکارانم که به لطف خدا امیدوار هستم اتفاقات خوبی صورت بگیرد.

و درپایان برای مربیان جوان چه توصیه ای دارید؟

من از مربیان هم سن خودم یک خواهشی دارم  و آن هم یاد دادن شرافت و انسانیت به بازیکناشان است ، از لطفی که خدا به ما کرده استفاده کنیم و وظیفه و مسئولیتمان را به درستی انجام بدهیم که اگر موفقیتی برای یک مربی بخواهد رقم بخورد از همین بازیکنان است که پرورش داده اند.
ممنون از وقتی که در اختیار من گذاشتید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار