گروه : دسته‌بندی نشده

محققان دریافتند، ترکیبی از سه دارو موجود کنونی، کروناویروس را طی ۷ روز سرکوب می‌کند.

به گزارش کاشف خبر به نقل از  از هنگ‌کنگ نیوز، استفاده از این روش درمانی در بیماران هنگ‌کنگی، موجب شد که این بیماران دو برابر سریع‌تر از سایر بیماران که فقط با یک دارو درمان شده بودند، به زندگی عادی خود برگردند.

نتایج این تحقیق توسط دانشگاه هونگ کنگ در نشریه لانست منتشرشده و می‌تواند پیشرفتی برای ارائه روش استاندارد درمانی برای بیماران کووید-۱۹ باشد.

در این روش درمانی از داروهای ضدویروسی اینترفرون بتا-۱، لوپیناویر/ریتوناویر و ریباویرین برای کاهش مدت‌زمان بیماری در بیماران با علایم خفیف تا متوسط استفاده شد و سرعت بهبودی آنان افزایش یافت.

گفته می‌شود که ترکیب این آنتی‌ویروس‌ها در مقایسه با استفاده منفرد از لوپیناویر/ریتوناویر، داروی ایدز که با نام تجاری کالترا( Kaletra) شناخته می‌شود، موثرتر هستند.

محقق این تحقیق، پروفسور یوون کووک-یونگ، متخصص برجسته بیماری‌های عفونی گفت: نتایج آزمایش ما نشان داد که درمان زودهنگام کووید-۱۹ خفیف با ترکیب سه‌گانه داروهای ضدویروسی ممکن است به‌سرعت میزان ویروس در بدن بیمار را سرکوب کند، علایم را تسکین و با کاهش مدت و کمیت، خطر ابتلا به کارکنان مراقبت‌های بهداشتی را نیز کاهش دهد.

وی در ادامه افزود: ” این ترکیب سه‌گانه درمانی بی‌خطر و قابل‌تحمل برای بیماران است.”

داروی اینترفرون برای درمان مولتیپل اسکلروزیس، یک نوع بیماری عصبی ساخته‌شده است و معمولا برای درمان هپاتیت C از ریباویرین استفاده می‌شود.

محققان خاطرنشان کردند: برای تایید اینکه این روش سه‌گانه برای بیمارانی که علائم شدیدتری دارند، تاثیرگذار باشد نیازمند آزمایش‌های بیشتری هستیم.

آخرین مطالعه در این روش، شامل ۱۲۷ بیمار بزرگسال مبتلا به کووید-۱۹ در ۱۰ فوریه و ۲۰ مارس در یکی از ۶ بیمارستان هنگ‌کنگ بوده است. در میان آنان ۸۶ مورد درمان ترکیبی و ۴۱ مورد با کالترا درمان شدند.

این نتایج حاکی از آن است که داروهای ترکیبی میزان شدت ویروس را به‌طور موثر، طی هفت روز از شروع درمان سرکوب می‌کنند و این میزان برای بیماران با یک نوع دارودرمانی ۱۲ روز است.

علایم بیماری افراد تحت درمان با روش سه‌گانه به‌طور متوسط در چهار روز کاهش یافت و این میزان در گروه کنترل با یک دارو هشت روز بود.

مدت‌زمان بستری بیماران با داروی سه‌گانه کمتر از ۹ روز و در بیماران درمانی با یک دارو ۱۴ روز اعلام شد.

همچنین درمان سه‌گانه در بیماران در زمان بروز اولین نشانه‌های بیماری نتایج بالینی بهتری نسبت به درمان با کالترا به همراه داشت.

دکتر سارا شالحوب، متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه غربی در کانادا که در این تحقیق شرکت نداشت، گفت: این تحقیق گامی به‌سوی یافتن یک درمان بسیار موثر در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ است.

به‌طور جداگانه، محققان هنگ‌کنگی آزمایش‌هایی در مورد اثربخشی داروی رمدسیویر (Remdesivir)، داروی ابولا، در درمان کووید-۱۹ انجام دادند که پروفسور یوون کووک-یونگ از اعضاء این گروه تحقیقی نیز بود.

برنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان