گروه : دسته‌بندی نشده

در میان شهرهای راه یافته به مرحله نیمه نهایی ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران شهرستان لاهیجان نیز درخشید
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان؛در ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران ،شهرستان لاهیجان جزء شهرهای منتخب راه یافته به مرحله نیمه نهایی شد.
شهرستان لاهیجان با حضور پررنگ خود در طرح پایتخت کتاب ایران و نامزدی در دو دوره در سال های ۹۶ و ۹۷ این بار نیز توانست در ششمین دوره جزء ۳۸ شهر راه یافته به مرحله نیمه نهایی باشد.
ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران از ابتدای تیرماه با اعلام فراخوان آن از سوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تمامی نهادها و سازمان های ذیربط از جمله نهادها و سازمان های دولتی و غیر دولتی همچون نهاد کتابخانه های عمومی کشور، معاونت توسعه مناطق محروم رئیس جمهوری، سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی، سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، خانه کتاب، کمیسیون ملی یونسکو، اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، انجمن کتابداری واطلاع رسانی ایران و شبکه شهرهای دوستدار کتاب و بخش خصوصی و فعالان فرهنگی و تشکل های مردم نهاد شروع به کار کرد.
در این رویداد با اعلام فراخوان ارسال آثار شهرهای متقاضی شرکت در این طرح، ۱۳۶ شهر آثار و مستندات خود را به دبیرخانه مرکزی ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کردند.
در این دوره به دلیل رشد قابل توجه کیفیت آثار ارسالی ،بر خلاف روال سال های قبل که ۲۰ شهر برای حضور در مرحله نیمه نهایی انتخاب می شد این بار ۳۸ شهر برگزیده شد.
داوری مرحله نیمه نهایی و نهایی این رویداد در بهمن ماه ۹۸ برگزار خواهد شد و در مراسم اختتامیه که در تاریخ ۱۱ بهمن ماه در محل سالن همایش های کتابخانه ملی ایران با حضور اصحاب قلم و فرهنگ برگزار خواهد شد ششمین پایتخت کتاب ایران سال۹۹ و چهار شهر خلاق در زمینه کتابخوانی معرفی خواهد شد.
لاهیجان در چهار دوره از شش دوره پایتخت کتاب ایران حضوری فعال داشت و در دو سال متوالی توانست در لیست۲۰ شهر نامزد انتخاب پایتخت کتاب ایران قرار گیرد و امسال نیز این شهرستان به عنوان تنها نماینده گیلان در مرحله نیمه نهایی حضوردارد.
شرایط شرکت در پایتخت کتاب ایران فراهم نمودن بستر مناسب برای ترویج کتاب و کتابخوانی و ارائه مستندات در این خصوص و همچنین ارائه طرح های جدید و خلاق در حوزه ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کاشف خبر | پایگاه خبری استان گیلان و شهر لاهیجان