کد خبر: 3311 | تاریخ انتشار: 18:41:07 - شنبه 11 ژانویه 2020 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

در دولت تدبیر و امید ثبت رسمی احزاب رشد چشمگیری داشته است / به شکوفایی احزاب کمک کنیم

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم کمک به شکوفایی احزاب گفت: در دولت تدبیر و امید ثبت رسمی احزاب، رشد چشمگیری داشته است.

به گزارش پایگاه خبری کاشف خبر؛ دکتر ارسلان زارع امروز (شنبه) در دیدار رئیس و اعضای خانه احزاب گیلان با بیان اینکه احزاب در دنیای معاصر ایفاگر نقش‌های موثر و مهم هستند، اظهار داشت: احزاب سیاسی با کارکردهای متعدد از جمله گسترش مشارکت سیاسی، مقبولیت، یکپارچگی ملی، مدیریت منازعات و جامعه‌پذیری سیاسی، تأثیرات زیادی در زندگی عمومی و سیاسی جوامع دارند.

وی ادامه داد: احزاب در ارتقاء سطح آگاهی سیاسی و عمومی مردم موثرند و زمینه‌ی تقویت اعتماد عمومی، انسجام و امنیت ملی را فراهم می‌کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه بررسی تاریخ معاصر بیانگر این است که احزاب به واسطه فراز و نشیب‌های مختلف نتوانسته اند تأثیرات بسزایی متناسب با کارکردهای مورد انتظار داشته باشند، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و خصوصاً در دولت تدبیر و امید، شاهد ثبت رسمی تعداد قابل توجهی از احزاب نه فقط در مرکز کشور بلکه در استان‌ها بوده‌ایم.

دکتر زارع اضافه کرد: برغم افزایش ثبت احزاب هنوز فاصله زیادی با نقش‌آفرینی‌ مورد انتظار احزاب در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی وجود دارد و همه، از جمله خود احزاب باید کمک کنیم تا به کارکردهای اصلی خود برسند.

وی ایجاد زمینه تشویق ، ترغیب و حضور حداکثری مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را جزو انتظارات از احزاب عنوان کرد و گفت: احزاب به عنوان یکی از گروه های تأثیرگذار مرجع در زمینه اجتماع بویژه در میان نخبگان و تحصیل کرده ها، می توانند موثر باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: در ترغیب و تشویق مردم برای مشارکت حداکثری در انتخابات کوشا باشید؛ همواره قانون مبنا، محور و معیار است.

دکتر زارع با بیان اینکه زمینه انتقال مسائل، مشکلات، انتقادات و پیشنهادات در حوزه های مختلف به مجموعه خدمتگزاران مردم از سوی نخبگان، فعالان اجتماعی و سیاسی و احزاب وجود دارد، گفت: برگزاری جلسه های فصلی با موضوع مشخص، می تواند یکی ازشیوه های انتقال مسائل مورد نظر باشد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار