کد خبر: 2609 | تاریخ انتشار: 16:57:37 - یکشنبه 15 دسامبر 2019 | بدون نظر | پرینت این مطلب پرینت این مطلب |

سربازان و جوانان، موجب افتخار و اقتدار ایران اسلامی هستند

استاندار گیلان در دوازدهمین جشنواره حضرت علی اکبر (ع)، سربازان و جوانان را موجب افتخار و اقتدار ایران اسلامی دانست و گفت: دوره خدمت مقدس سربازی دوره استعدادیابی، استعدادپروری و مهارت آموزی است.

به گزارش پایگاه خبری کاشف خبر؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (یکشنبه)در دوازدهمین جشنواره حضرت علی اکبر (ع) که با شعار جوان سرباز، امنیت، مهارت و رونق تولید با حضور معاون نیروی انسانی نداجا در مرکز فرماندهی آموزش تخصص های دریایی باقرالعلوم (ع) رشت برگزار شد، افزود: معرفی الگوها و تجلیل از جوانان برتـر، زمینـه‌ساز بروز ارزش های متعالی، ارتقای روحیه سلحشوری و ایثار، خلاقیت، تقویت ایمان، روحیه خودباوری و ارزش‌نهادن به اندیشه‌های سازنده جوانان که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، خواهد شد.

وی سربازان و جوانان را موجب افتخار و اقتدار ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: دوره خدمت مقدس سربازی دوره استعدادیابی، استعدادپروری و مهارت آموزی است.

رییس شورای تامین استان گیلان با بیان اینکه تحولات و پیشرفت‌های خیره کننده، غرور آفرین و عزتمندانه نیروی دریایی نشان از اعتقاد و باور به نیروهای آموزش دیده است، گفت: این روحیه ایمان، معنویت و خوداتکایی به نوعی تبلور اقتصاد مقاومتی در همه نیروهای مسلح است.

وی خاطرنشان کرد: به واسطه حضور مؤثر نیروی دریایی در آب‌های بین‌المللی و در دریای خزر به عنوان دریای صلح و دوستی، امروز شاهد امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران هستیم.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: حضور هوشمندانه و مقتدرانه در آب‌های فرامنطقه‌ای و خطوط مواصلاتی، موفقیت در ماموریت‌های داخلی و بین‌المللی و نیز حفاظت غرورآفرین از مرزهای آبی و منافع راهبردی کشورمان در دریا قطعاً از شهدای عزیز الهام گرفته شده است.

وی به تاریخ سازی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این حضور نه تنها در دریای خلیج فارس، عمان و خزر بلکه در آب‌های بین‌المللی و فرامنطقه‌ای نشان از افتخارات نیروی دریایی به شمار می‌رود که اقتدار و بزرگی ملت ایران را به رخ جهانیان می‌کشاند.

دکتر زارع اظهار داشت: نیروی دریایی به عنوان نیروی راهبردی، با عزت، احترام و اقتدار در دفاع از حریم آبی کشور و نیز در آب‌های آزاد دنیا حضور دارد و اعلام می‌کند که این آب‌ها،‌ متعلق به همه ملت‌ هاست و این هدف مورد تکریم جهانیان قرار گرفته است.

وی به ارتقاء روابط ایران با کشورهای حاشیه دریای خزر و کاسپین به واسطه حضور در جوار این دریا اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم با استفاده از ظرفیت‌های جدید ، فعالیت های مهم و استراتژیک در دریای خزر و تقویت اقتدار عزتمند نظام جمهوری اسلامی ، سهم بیشتری در تجارت داشته باشیم.

وی گفت: امیدواریم با گام های موثری که توسط دولت تدبیر و امید در جهت تقویت بنادر و ایجاد زمینه رشد تجارت جهانی برداشته شده ، روز به روز شاهد توفیقات بیشتر در سایه همدلی و وفاق باشیم.

در پایان این مراسم از برخی خانواده های شهدا، سرباز وظیفه، سرباز جانباز و آزاده، فرماندهان نمونه و کارکنان وظیفه منتخب در حوزه های مختلف با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار